Add Lyrics
  Add Poems
A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Sot në TeksteShqip 19-04-2017


Choose star rating

Rating:  5 / Votes cast:  1
[19-04-2017]

Berkan mbush sot 31 vjeç

Muziken e filloj me pjesmarrjen e ti të parë në festivalin "Nota Fest 2005" Në Shkup me këngen "Kujt Ti Them Zemer". Ate vitë fitoi kengtari Valon Suma që njëkosishtë ishte dhe eshtë shoku me i ngushtë i Berkanit sepse dhe ne shkollë te mesme ishin në një klasë.

Ne vitin 2006 Berkani mori pjesë në festivalin e te rinjeve ne "Top Fest 4" me kengen "Ekstravagante" qe u bë një hit i madh ne at kohë.

Ne vitin 2006, ai moti pjesë ne festivalin k...

Lexo Më Shumë

,

Gasso mbush sot 28 vjeç

Ai është nga Gjilani dhe tash e sa kohë jeton në Zvicër. Emri i vërtetë i reperit është Gazmend Maliqi, apo i njohur në publik si Gasso,i duheshin vetëm 2këngë për tu bërë i famshëm dhe Gazmedi e filloi karrierën e tij në duet me këngëtaren e njohur nga Tetova Big Mamën me këngën e titulluar “Bone n’club”, këngë kjo që tërhoqi vëmendjen e publikut,pastaj prapë pasoi e dyta këngë në të njejtin bashkpunim "Loca Loca" që dhe kjo u pritë mirë nga ana...

Lexo Më Shumë

,

Shpëtim Saraçi mbush sot 47 vjeç

Shpëtim Saraci është kompozitor i njohur shqiptar. Jeton ne Tiranë dhe është i martuar me këngëtaren Mira Konçi. Ai ka një krijimtari të pasur artistike dhe është pjesëmarrës në të gjitha aktivitet kulturore të rëndësishme të vendit. Saraçi është vlerësuar me shumë çmime, duke dhënë një kontribut të vyer e të pazëvendësueshëm në muzikën shqiptare dhe festivalet e fundvitit....

Lexo Më Shumë

 (TeksteShqip.com)

lyrics.al © 2007 - 2017