Add Lyrics
  Add Poems
A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Sot në TeksteShqip 18-05-2017


Not Yet Rated

[18-05-2017]

Artiola Toska mbush sot 44 vjeç

Artiola Toska është një këngëtare ndër zhanrat popullore të muzikës shqiptare Ka të mbaruar shkollën e mesme të muzikës ajo ka filluar të këndoj qysh Në moshën 15-16 vjeçe, në festivalet e muzikës së lehtë për interpretuesit e rinj, është vlerësuar me çmim të parë dhe të dytë. Pra, është një eksperiencë e nisur që në fëmijri. Artiola Toska, këngëtarja e njohur e muzikës popullore. E lumtur në krahët e dashurisë së saj, në ngrohtësinë e familjes q...

Lexo Më Shumë

,

Kastro Zizo mbush sot 33 vjeç

Ai është një nga këngëtarët më interesantë dhe të veçantë të skenës shqiptare. Kastro Zizo është ndër artistët shumë të komentuar, qoftë për projektet e tij muzikore, por edhe për imazhin e krijuar në publik. Me një karrierë të gjatë disavjeçare, Kastro ka një repertor të gjerë këngësh, të suksesshme. E ka nisur karrierën e tij me grupin 2 Farm, me të cilët ka performuar për disa vjet, e më pas vazhdoi të performonte si solist. Kastro ka ardhur p...

Lexo Më Shumë

,

Laura Esquivel mbush sot 23 vjeç

Laura Natalia Esquivel, known professionally as Laura Esquivel, is an Argentine actress and singer, who gained international popularity for her debut acting role as Patricia "Patito" Castro in the popular Argentine children's telenovela, Patito Feo. From the age of 7, Laura took singing, acting, piano and dance lessons in her native Argentina. She was first introduced to the general public on reality-musical format Codigo F.A.M.A. Argentina which...

Lexo Më Shumë

 (TeksteShqip.com)

lyrics.al © 2007 - 2017