A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Eagleye (Kiameti)

Choose star rating

Rating:  5 / Votes cast:  9
  • Origin:
  •  
  • Age:
  • 35
BIOGRAFIA: Eagleye (Kiameti) is a popular singer of Hip-Hop music. Eagleye aka Kiameti (Kiamet1) Sabi Dibra eshte nje repper i njohur Shqiptar nga Hasi. I lindur ne 1983 vjen nga nje familje muzikantash, babaj Ramazan Dibra eshte rapsod i njohur i kengeve me ciftelis edhe instrumentist i shume veglave muzikore tradicionale Shqiptare. Ka fillu karieren muzikore qe i vogel qe ne moshen 10 vjecare (1993), eshte mar me muzik popullore fillimisht edhe kenduar me grupin e ti familjar si familje muzikantes edhe nderpr...

>> Full biography >>


Fans' Comments

No Comments 🔥🔥

Facebook

Profile

Instagram

Account

Google+

Profile

Youtube

Channel

Facebook

Profile

Add Official

Social Accounts


» Add A Song »

Shqipe Mali
Tingull Me Bass
Carolina
Hasi
Kam Nez
Me Pak Fjale


Related Artists:

Albboy

G Bani

Rameka

AK

Mali G

Krimineli

DMC aka Babloki

Loko

Lil Koli

Eleminimi


Tags: Eagleye, Kiameti, Kiamet1, Sabi Dibra

Add an e-Card
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
lyrics.al © 2007 - 2018