A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Choose star rating

Rating:  4.4 / Votes cast:  3902
  • Origin:
  • Rahovec 
  • Residence:
  • Kosovë 
  • Age:
  • 20
  • Zodiac sign:
  • Shigjetari ♐
BIOGRAFIA: Kida is a very famous singer of Pop music. Këngëtarja Orhidea Latifi është pjesë e OnRecords dhe të gjithë e njohin si Kida. Ajo jeton në Prishtinë me prindërit e saj. Më datë 11 Janar 2014, Kida publikon videoklipin "Murder". Muzika e këngës u punua nga Zzap And Chriss, teksti u shkrua nga Soulkid (Uki Latifi), ndërsa për orkestrimin u kujdes Zzap And Chriss. Kida u be fillimisht e njohur për publikun në performancën e saj në skenën e koncertit të DMX dhe videoklipi i "Murder" ka sken...

>> Full biography >>


On Records

(Current label)

Instagram

Account

Twitter

Account

Add Official

Social Accounts


Related Artists:

Nora Istrefi

Adelina Ismaili

Adelina Berisha

Era Istrefi

Filloreta Raçi (Fifi)

Genta Ismajli

Kallashi

Mimoza Shkodra

Arta Bajrami

Mihrije Braha


Tags: Kida, Kidda, Orhidea Latifi

Kida in e-Cards:

Add an e-Card
lyrics.al © 2007 - 2018