A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Kidda
  • Origin:
  • Gjakovë 
  • Residence:
  • Suedi 
Choose star rating

Rating:  4.7 / Votes cast:  194
Music genres: Hip-Hop

Kidda is a popular singer. Talenti i ri i hip hopit quhet Mërgim Kida dhe në muzikë njihet thjesht si Kidda.
Ai u bë i njohur me bashkëpunimin me S4MM të titulluar “Komedi” me mbi 4 milionë klikime, kurse top projekti i tij mbetet “A m’foli mu” me mbi 11 milionë klikime. Menaxheri i reperit Jetmir Agaj ka konfirmuar se shumë shpejt pritet lansimi i projekteve të reja pasi janë bërë të gjitha përgatitjet.

Më datë 23 Korrik 2016, Kidda publikon videoklipin "In My Zone".

Më datë 11 Nëntor 2016, Kidda publikon videoklipin "Right Here". Teksti u shkrua nga vetë Kidda.

Më datë 4 Shkurt 2017, Kidda publikon videoklipin "Like Dat".

Më datë 22 Qershor 2017, Dj A-Boom & Kidda publikojnë videoklipin "E Imja". Teksti u shkrua nga Dj A-Boom, Kidda.

Më datë 3 Nëntor 2017, Kidda publikon videoklipin "A M'foli Mu".

Më datë 22 Dhjetor 2016, Dj A-Boom publikon videoklipin "Badman Tune", në bashkëpunim me Akkurat, Kidda & Tanar.

Më datë 1 Shkurt 2018, Kidda & S4MM publikojnë videoklipin "Komedi".

Kidda ka njoftuar se më datë 13 Prill 2018 do publikojë videoklipin "Bye Bye".

Më datë 21 Prill 2018, Kidda publikon videoklipin "Bye Bye".

» Edit Bio »

» Song Lyrics »

Facebook

Profile

Instagram

Account

Youtube

Channel

Add New

Official Profiles
Kjo faqe përdor cookies. Më shumë info  
lyrics.al © 2007 - 2018