lyrics.al
A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
BiographyTags: Kida, Kidda, Orhidea Latifi
  • Social Networks:
  • Official Instagram
  • Official Twitter


Choose star rating
  Rating:  4.3 / Votes cast:  2265


Kida

Origin: Rahovec  
Residence:  
Age: 19
Birthday: 21 December 1997
Zodiac sign: Shigjetari
Music genres: Pop

Kida is a very famous singer. Këngëtarja e re Orhidea Latifi eshte e njohur ne publik me emrin Kida. Ajo eshte pjesë e OnRecords, është bërë e njohur për publikun në performancën e saj në skenën e koncertit të DMX të mbajtur kohë më parë. Ajo ka debutuar në skenën muzikore me këngën “Murder”, videoklipi i të cilës ka skena pikërisht nga ky koncert. Këngën e kanë realizuar Zzap n’ Chriss, kurse teksti është shkruar nga Soulkid.

Ne Prill 2014, Kida publikoi videoklipin e saj të dytë në bashëkpunim me reperin Mc Kresha, të titulluar "Rikthejm Na". Edhe kjo këngë u punua nga top producentët, Zzap n' Chriss, ndersa videoklipi u realizua nga produksioni Imagine Films. Kengetarja KIDA pati gjithashtu sukses ne kengen e re "O N'AJER", e publikuar ne Korrik 2014. Por viti 2014 nuk mund te mbaronte ketu per Kiden. Me 23 Nentor u publikua edhe klipi i kenges "MKE RREJT". Pra 3 hite brenda vitit 2014 qe dominuan renditjet ne faqen teksteshqip.com

Goditja e pare per vitin 2015 vjen ne muajin Mars kur publikohet kenga e re "BONI ZO", nje tjeter hit per Kiden.Në fillim të muajit qershor Kida befason me këngën e saj "Premtimet", ku ishte e ftuar në bashkpunim me reperin nga Ferizaji Mozzik, kjo kenge ishte nje hit I veqante veror. Hiti i vitit 2016 është bashkpunimi me kengetarin e njohur Ermal Fejzullahu me kengen e titulluar 'Mi Amore' Ne muajin maj te vitin 2016 ajo publikoi dhe kengen me te re te saj nga producentet Zzap n'Chris "Ja kem nis : ku videoklipi u realizua ne disa zona te Ulqinit.Me pas ajo solli projektin e saj te ri ne bashkpunim me kengetarin e njohur Getinjo . Projekti u pelqye shum dhe mori 7 MILL klikime.Në Top Music Awards 2016 Kida ka fituar cmimin " Artist to watch". Gjithashtu ajo u kthye me nje hit ne bashkpunim me Xhensila Myrtezaj i cili u prit shum mir nga fansat e saj .

Ajo jeton ne Prishtine me prinderit e saj.

Diskografia e Kides:
1-No Love Allowed
2-Murder
3-Rrikthejm na(ft. Mc.Kresha)
4-Murder remake (ft. Bimbimma)
5-O`najr
6-M`ke rrejt
7-Boni zo
8-Premtimet (ft. Mozzik)
9-S'ki ide
10-Mi amore (ft. Ermal Fejzullahu)
11-Ja kemi nis
12-Ku je (ft.Getinjo)
13-Uh baby (ft.Xhensila)
14-Andërr - Coming Soon

» Edit Bio »
Loading...


Kalendari
28/02/2017
Happy Birthday Happy Birthday:
Big Mama
Big Mama
31 vjeç
Enver Petrovci
Enver Petrovci
63 vjeç
Morena Dyli
Morena Dyli
27 vjeç
R.I.P.     Rest In Peace:
Dr. Flori
Dr. Flori
(1979-2014)
Emmy
Emmy
(1989-2011)

This Week's Poll
   26 Shkurt - 4 Mars 2017

Cilën Këngëtare Adhuroni?

  Rihanna

  Adele

  Beyonce

  Taylor Swift

  Katy Perry

  Rachel Platten

Vote