A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
 • 29-03-2016
  Kida edhe pse mjaft e re në moshë ajo ka shumë fansa. Në një koncert që ajo ka mbajtur së fundmi është mahnitur nga mikëpritja dhe dashuria që i kanë dhënë fansat. Në mbishkrimin e fotos Kida ka shkruar: “Dashuria është të mos heqësh dorë kurrë”, duke na treguar kështu se çfarë është dashuria për të. Kida ka arritur të ndezë publikun sidomos me hitin e saj të fundit "Mi Amore" e cila ishte në bashkpunim me Ermalin....

 • 17-03-2016
  Këngëtarja e re Orheidea Latifi ndonëse shumë e angazhuar me karrierën e sja ajo prap se prap po gjen mjaft kohë që të publikojë foto në rrjetet sociale dhe të jetë pranë fansave. Së fundmi ajo ka postuar një foto mjaft provokative në Instagram pasi shihet duke i dhuruar një puthje shumë të zjarrtë shoqes së saj të ngushtë, madje gati për pak i prek edhe buzën. Projekti i saj i fundit është dueti me Ermalin "Mi Amore" e cila është pëlqyer shumë nga publku dhe ka marrë më se 4.8 milion klikime në youtube. 149/149843%imge...

 • 26-02-2016
  Këngëtarja e re Kida ka publikuar videoprojektin e saj më të ri bashk në duet me këngëtarin Ermal Fejzullahu. Kënga është ritmike dhe titullohet "Mi Amore" e ndërsa është punuar në muzikë si gjithmonë nga dy producentët e saj Zzap & Chriss. Tekstin e këngës e kanë shkruar 2 vëllezërit nga Ferizaji Getinjo & Mozzik. Videoklipi i këngës është realizuar nga produksioni nga Prizreni, XL Films....

 • 17-02-2016
  Këngëtarja Kida shumë shpejt do të rikthehet me një projekt të ri muzikor. Kënga e saj e fundit ishte "S'ki ide" e cila u pëlqye mjaft shumë nga publiku e ndërsa ajo ka bërë të ditur se tani do të vijë me diçka tjetër. Në rrjetin e saj social në Instagram ajo ka postuar një foto bashk me Etnon Turtullën i cili bën pjesë në produksionin XL Films, të cilët po ia realizojnë klipin Kidës. Na mbetet të shohim se me çka tjetër do të na vijë Kida....

 • 30-01-2016
  Këngëtarja e re Orhidea Latifi - Kida ka prezantuar sot para publikut familjen e saj, përkatësisht prindërit dhe motrën e saj. Ndonëse deri tani ka qenë e rezervuar për jetën private, duekt se tashmë këngëtarja nuk e ka fare problem ta shfaq familjen e saj në publik. Kida në foto duket se ka ngjajshmëri të madhe me motrën e saj e cila rrezaton plot energji....

 • 05-01-2016
  Këngëtarja e re Kida ka ndryshuar vazhdimisht që nga paraqitja e saj në skenë. Fillimisht ajo kishte ngjyrën e flokëve të saj natyrale por që më pas shkoi duke ndërruar stilin e flokëve dhe duke vendosur "extensions". Por së fundmi ajo ka ndryshuar prap look. Nëpërmjet fotove që Kida ka postuar në rrjetet sociale shihet ndryshimi i saj i ri ku flokët tashmë i ka lyer në ngjyrë të zezë....

 • 04-01-2016
  Këngëtarja e re Kida ishte nga më të pëlqyerat gjatë 2015-tës. Ajo është tashmë 18 vjeçare dhe pritet të sjellë plot surpriza gjatë 2016-tës. Së fundmi në rrjetet sociale kemi parë se Kida ka gjetur sozinë e saj, kjo pasi po qarkullojnë disa fotografi të një vajzeje e cila i ngjan vërtetë shumë asaj. Për më tepër gjykojeni vetë fotob: 148/148404 ...

 • 05-12-2015
  Këngëtarja e re Kida sapo ka lansuar në treg videoklipin e saj më të ri me titull "S'ki ide", një projekt të cilin ajo ka kohë që e kishte paralajmëruar. Muzika është realizuar si gjithmonë nga Zzap n Chriss e ndërsa tekstin e saj e ka shkruar Getinjo. 147/147438 Kida në këtë videoklip na ka ardhur edhe më seksi dhe më me styling se kurrë, për të cilin është përkujdesur Donjeta Macula. Videoklipi është realizuar në Prishtinë & Prizren, nga p[roduksioni XL ProVideolux....

 • 01-12-2015
  Këngëtarja Orhidea Latifi e njohur me emrin e saj artistik Kida ka bërë me dije se shumë shpejt edhe ajo do të vijë me një projekt të ri muzikor. Fjala është për një këngë të re, titulli i së cilës është "Ski Ide" dhe mban vulën e On Records. Muzika është punuar nga Zzap & Chriss e ndërsa tekstin e ka shkruar Getinjo. Gjatë kësaj jave Kida ka përfunduar edhe xhirimet e videoklipit. Xhirimet janë kryer në Prishtinë & në Prizren, aty ku edhe po punohet videoklipi nga produksioni nga Prizreni, XL ProVideolux. Videoklipi do të...

 • 11-11-2015
  Këngëtarja Kida dhe reperi i njohur Mozzik kanë qenë të ftuar mbrëmë në emisionin "Nin" në Klan Kosova ku iu përgjigjen pyetjeve të moderatores Liberta Spahiu në rubriken e re "Kutia". Mozzik u ngacmua nga Liberta me pyetjen se kur ka rënë në dashuri për herë të parë dhe ai u përgjigj duke thënë se kishte rënë në dashuri për herë të parë kur ishte në klasë të tretë. Ndërsa Kida për bashkëpunëtorin në ‘Premtimet’ tha se ka nevojë për pak botox. Ajo gjithashtu është pyetur nga Liberta se çfarë ka më pak se Nora istrefi dhe Kida u ...

 • 13-09-2015
  Ajo është njëra ndër zëra më të ri në skenën e shoë bizit. Fjala është për këngëtaren Kida e cila pas bashkëpunimit të fundit me Mozzik, duket se po e shijon suksesin me koncerte të ndryshme. Së fundmi dyshja ishin të ftuar në Rinora 4 ku performuan se bashku “Premtimet”. Ajo çka na lë përshtypje ishte pamja e këngëtares, raporton Indeksonline. Ajo kishte të mbathura një palë lloj sandale të gjata të mbushur përplot rripa. Ndërsa kishte të mbushura duart nga aksesorë të shumtë të cilët nuk është e lehtë të mbahen aspak, por siç ...

 • 12-09-2015
  Këngëtarja Kida ka publikuar sot në rrjetin e saj social në Instagram një foto ku shihet me look-un e saj të ri të cilin ka pak javë që e ka ndryshuar. Ajo ka lyer flokët e saj me ngjyrën blu & jeshile, e ndërsa në foton që ajo ka publikuar sot shihet e grimuar dhe plot stil. Duhet thënë se edhe pse e re në moshë ajo po arrin të ketë një dukje fantastike, jo vetëm në videoklipe por edhe në jetën e përditshme. Stina e vjeshtës do ta gjejë Kidën edhe me një projekt të ri muzikor, i cili do të jetë bashkpunim me Xhensilen....

 • 05-09-2015
  E nisi Ronela Hajati, e vazhdoi Tuna e tani edhe Kida, fjala është për 3 këngëtare mjaft të njohura të skenës tonë të cilat kanë zgjedhur që të trija që të ndryshojnë look duke i lyer flokët në të njejtën ngjyrë. Ngjyra jeshile dhe blu mesa duket janë trendy këtë vit, pasi në një foto që Kida ka postuar në Instagram shihet ku i ka ngjyrosur flokët e saj tërësisht në këtë ngjyrë. Shpesh herë këngëtaret tona akuzohen për imitim të këngëtareve të huaja, por mesa duket nuk kanë nevojë të shkojnë edhe aq larg, kjo pasi kanë filluar t...

 • 20-08-2015
  Edhe pse e re në moshë, skena e muzikës ka rezervuar një vend mjaft të mirë për të. Këngëtarja 17 vjeçare Kida për momentin është ndër emrat më të lakuar të estradës. Ajo kujdeset mjaft shumë edhe për veshjet dhe paraqitjet e saj në videoklipe & koncerte për të cilat kryesisht përkujdesen stilistet Floresha Begisholli & Donjeta Macula. Por në një nga koncertet e fundit që ka mbajtur Kida nuk duket të ketë qenë e veshur edhe aq mirë, madje veshja e ka qenë shumë zhgënjyese për fansat. Mund ta shihni edhe në foton më poshtë se ...

 • 08-08-2015
  Kida është bërë këngëtare e njohur. Ajo ka shumë mbrëmje muzikore dhe po e jeton famën në një moshë të re. Ndoshta shoqet e gjenerates mendojnë se Kida tashmë ka çdo gjë që i duhet, por në fakt edhe asaj i mungon diçka. Në një nga prononcimet e fundit publike, e reja thotë se i mungon shumë gjumi. Ajo bjen shumë vonë në gjumë dhe të nesërmen mezi kthjellet. Ky, është problemi i Kides, e gjërat e tjera i ka në rregull....

 • 20-07-2015
  Nëse ndonjë herë keni pyetur veten se ku vipat tanë gjejnë gardërobën e tyre për videoklipe, s’besoj të u ketë shkuar mendja që ato mund ti kenë porositur ato në ueb faqe të huaja online madje me një çmim shumë të lirë në krahasim me markat e shtrenjta që thirren herë pas here VIPAT tanë. Në videoklipin e saj të fundit në bashkëpunim me Mozzik, ajo është parë në një skenë në bikini të cilat mund t’i gjeni edhe në web faqen e AliExpress madje me një shumë shumë të volitshme prej vetëm 9euro e 99 cent. Edhe pse klipi është realizu...

 • 16-07-2015
  Kida është bërë e njohur dhe e pëlqyer. Ajo në këngën e parafundit i thoshte një djaloshi "T'du se m'ke rrejt". Ky titull vërtet të habit, pasi është mëse e kuptueshme se askush nuk i do ata që rrejnë. Por, ama gjithçka mund të ndodh me një 17 vjeçare. Ndërkohë, Kida në këngën e fundit në bashkëpunim me Mozzik, sërish ka të bëjë me një gënjehtar. Në refrenin e këngës, Kida thotë: "Ok dalim, ama premtimet si ke mbajt". Nëse gjykojmë nga tekstet e këngëve, del se Kida i falë e mirëkuptin gënjeshtarët. A do të jetë kështu edhe ...

 • 10-07-2015
  Këngëtarja Kida pas sukseseve të një pas njëshme me këngët e saj dhe videoklipet mjaft të pëlqyera, duket se po shijon mjaft suksese edhe me koncertet e saj. Ajo tashmë ka ftesa të shumta nga qytete të ndryshme të cilat këmbëngulin që ta kenë Kidën sa më afër fansave të tyre. Së fundmi ajo ka postuar në rrjetin e saj social në Instagram një foto ku shihet me bikini në pishinë dhe ka lajmëruar fansat për koncertin e ardhshëm. Ajo do të jetë sonte në Vlorë e ftuar për të kënduar në një diskotekë për fansat e saj....

 • 06-07-2015
  Kida të premten ka prezantuar këngën e saj më të re ‘Premtimet’ në duet me Mozzik. Por këto nuk do të jenë bashkëpunimet e vetme të të dy artistëve për këtë vit. Mozzik në fund të muajit sjell një bashkëpunim me këngëtaren Xhensila Myrtezaj. Mirëpo Xhensila pas stinës së nxehtë e sjell duetin me Kidën, që do të shënoj bashkëpunimin e parë të Kidës me një femër nga Estrada jonë. Që të dyja këngët e Xhensilës do kenë firmën e Zzap & Chriss....

 • 04-07-2015
  Këngëtarja e njohur Kida së bashku me reperin Mozzik kanë lansuar mbrëmë videoprojektin e tyre më të ri të titulluar "Premtimet", një prodhim i Zzap & Chriss (On Records) dhe me videoklip nga Xlprovideolux. 143/143915 E nëse ndalemi pak te videoklipi aty shohim se Kida na vjen kësaj here më provokative se kurrë, me bikini në pishin dhe me disa skena të tjera në makinë, të cilat nëse i shikojmë me kujdes ngjasojnë shumë me ato të klipit "Paradise" të Cassie & Wiz Khalifa. Edhe këngëtarja Cassie në këtë klip shfaqej n...

 • 01-07-2015
  Këngëtarja Orhidea Latifi e njohur si Kida shumë shpejt do të vijë në një bashkpunim me reperin Mozzik. Kënga është punuar nga Zzap & Chriss dhe ka përfunduar inçizimin dhe poashtu xhirimet e videoklipit. Mbrëmë kompania menaxhuese e tyre "On Records" ka publikuar trailerin e videoklipit të tyre më të ri i cili lansohet të premten. Në klip Kida shfaqet mjaft seksi me bikini në një pishinë. Videoklipi është punuar nga produksioni XL Video Production....

 • 29-06-2015
  Këngëtarja Kida pas projektit bombastik "Boni Zo" po pregaditet që në treg të sjellë edhe një këngë tjetër. Ajo së fundmi ka realizuar një bashkpunim me reperin Mozzik. 143/143707 Muzika është realizuar nga dyshja ZzapnChriss, e ndërsa së fundmi kanë përfunduar edhe xhirimet e këtij videoklipi. 143/143700 Këtë gjë e ka komfirmuar vetë ekipi menaxhues i "On Record" të cilët kanë publikuar disa fotografi gjatë xhirimeve të videoklipit më të ri nga Kida ft. Mozzik....

 • 28-06-2015
  Këngëtarja e re Orhidea Latifi-Kida, është duke qëndruar mirë në tregun muzikorë vendor. Kida e hitit "On ajer", pos muzikës, është tejet e dashuruar edhe në thonjë e saj. Ajo ka një pasion të madh për regullimin e thonjëve. Këngëtarja, i mbjell gjithmonë thonjët, i mban të gjatë dhe të dizajnuar. Kida me këta thonjë shkon edhe në shkollë. Me gjasë, Kida është nxënësja më ekstravagante e gjenereates. 143/143650 ...

 • 25-06-2015
  Këngëtarja Kida nuk është se e ka ekspozuar ndonjëherë edhe aq shumë trupin e saj nëpër foto, ajo është treguar pak më ekstravagante nëpër klipe. Pas "Boni Zo" ajo po bëhet gati që shumë shpejt të sjellë në treg edhe një këngë të re e cila vjen në bashkpunim me Mozzik. Gjithashtu ajo po është mjaft aktive edhe në rrjetet e saj sociale, sidomos në Instagram. Së fundmi ajo ka postuar disa foto ku shfaq këmbët e saj seksi dhe linjat e saj trupore, të cilat janë perfekte falë ushtrimeve në palestër që ajo ndjek....

 • 20-06-2015
  Është e re, adoleshente, ende nuk i ka mbushur të 18-tat, por stili i saj e tejkalon moshën që ka. Kida, në paraqitjet e saj publike, videoklipe, etj, është tejet ekstravagante. Ajo, lirisht mund të quhet njëra ndër këngëtaret me paraqitjen më ekstravagante. E reja e skenës muzikore vishet shkurt e ngushtë dhe në të shumtën e rasteve takata e saj janë rreth 20 centimetra. Kjo mund të shihet edhe si tentativë për tu rritur me zor....

 • 10-06-2015
  E reja e skenës muzikore, tashmë është bërë e njohur dhe e pëlqyer për këngët që sjellë. Kida nuk po ndalet, ajo po e vazhdon me ambicie rrugën e muzikës. Këngëtarja është shumë e pasionuar edhe pas fotove selfie. Shpesh bën dhe poston foto të tilla. Foton e fundit selfie, Kida e ka bërë në banjo. Edhe shumë kolege të saj e kanë bërë këtë gjë më parë....

 • 07-06-2015
  Ajo është vetëm 17 vjeçare dhe është normale që të facisionoet nga çdo gjë. Kidën nuk e mahnit vetëm suksesi, vëmendja, koncertet, por edhe fluturimi me avion. Kida e ka postuar një foto të bërë në aeroplan. Ajo shkruan se ndihet e bekuar....

 • 16-05-2015
  Këngëtarja e re Kida duket se kohëve të fundit edhe po punon edhe po udhëton, kjo pasi në rrjetet e saj sociale ajo ka publikuar disa fotografi ku shihet të ketë vizituar bregdetin e jugut. Edhe pse 17 vjeçare Kida nuk ka shkuar për pushimem e familje, ajo ndodhet atje me menaxhmentin dhe me kolegët e saj, ndoshta edhe për t1% mbajtur ndonjë koncert. 142/142422 Fillimisht ata kanë vizituar Vlorën, e më pas edhe Llogoroanë dhe Dhërmiun, duket se ata po i japin pak kohë vetës për t1% pushuar para se të nisin sezonin e...

 • 07-05-2015
  Këngëtarja e re shumë e talentuar Kida ka publikuar në rrjetet e saj sociale një fotografi ku shihet me një mik të sajin shumë të veçantë. Ajo është fotografuar me qenin e saj të bardhë të cilin e quan Juni. Fotoja është postuar në Instagram dhe ka marrë disa komente nga ndjekësit e saj. Nuk janë të pakta këngëtaret tona që mbajnë kafshë shtëpiake në shtëpi. Zanfina Ismaili & Bleona Qereti janë disa prej tyre të cilat përveçse i duan shumë i hapin edhe Instagram qenve dhe maceve të tyre....

 • 19-04-2015
  Këngëtarja Kida po e shijon ende suksesin e hitit të saj "Boni Zo" i cili ka arritur të grumbullojë mbi 2.6 milion klikime në youtube. E gjersa po e shijon këtë sukses ajo nuk heziton ti japë vetes edhe pak ditë pushim. Ajo ka publikuar një foto sot në Instagram ku shihet e sapo zgjuar nga gjumi. Ajo iu ka uruar të gjithë ndjekësve të saj një vkend të bukur....


Pages:
1
>

» Add An Article »
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
lyrics.al © 2007 - 2018