A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Kledi Bahiti

Choose star rating

Rating:  4.9 / Votes cast:  15
  • Origin:
  • Tiranë 
  • Residence:
  • Shqipëri 
  • Age:
  • 31
  • Zodiac sign:
  • Dashi ♈
BIOGRAFIA: Kledi Bahiti is a popular songwriter and singer of Pop music. Qe ne moshen 6-vjecare, Kledi Bahiti filloi rrugen e te qenurit artist ne liceun "Onufri" ne Elbasan, dega piano, ku studioi per 12 vjet. Me pas u diplomua ne Akademine e Arteve per Kompozicion. Ndjenja e te kompozuarit muzike u shfaq heret dhe u konkretizua ne moshen 14-vjecare, ku shkroi "Me mashtruan syte", kenge e cila u kendua nga Vedat Ademi. Kjo i hapi rrugen nje sere krijimesh dhe bashkepunimesh te reja ne vazhdim. Gjithashtu i ka kushtua...

>> Full biography >>


Comments

(0)

Threedots

(Current label)

Facebook

Profile

Instagram

Account

Add Official

Social Accounts

More Songs

Loading... Please wait
See More

» Dërgo Një Këngë »
Related Artists:

Febi Shkurti

Endri Shani

Arjon Gjini

Valter Beqo

Gridi Kraja

Martin Çipi

Besar Likaj

Edlir Begolli

De Vox

Florian Zyka


Tags: Kledi Bahiti

Kledi Bahiti in e-Cards:

Add an e-Card
lyrics.al © 2007 - 2018