A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Official Video

Video Link

Kokoshi - Luje Luje


Not Yet Rated


Fans' Comments

No Comments 🔥🔥

13/12/2017

2017-12-13T19:06:31

Music:

Samuel Kodra

Lyrics:

Eri QerimiIt's a long time that we try finding the lyrics to "Luje Luje" sung by Kokoshi.
Your effort will be much appreciated in case you think you can help everybody looking for the lyrics.
The music video from Kokoshi attached to this song, will help you with the lyrics. Thanks for your time.


Add Lyrics


Here are some songs with the same title and we wish that at least one of these contains the lyrics you are looking for:

Shkurte Fejza & Shyhrete Behluli - Luje Luje

Afrimi...
E mos luj moj çiko
O me mendje t'madhe
S'po mun zemra me duru
Sonte flak e kalle

Shaqiri...
E mos luj moj çiko
O me mendje t'madhe
Je ma e mira çiko
Shkup Tetov na i kalle

Afrimi...
Luj luj sa ma mir
Tan Kosoven e ke dridh

Afrimi & Shaqiri...
Oh luj luj luj sa ma mir
Diasporen e ke dridh

Shyhretja...
E mos luj bre djalo
O me mendje t'madhe
Kur po lun ne valle
Tiranen e kalle

Shkurtja...
E mos luj bre djalo
O me mendje t'madhe
Kur po hyn ne valle
Presheven e kalle

Shyhretja...
Luj luj sa ma mir
Tan Ulqinin e ke dridh

Shkurtja...
Oh luj luj sa ma mir
Tan Kosoven e ke dridh

...

Smail Puraj - Luje Luje

Kur te pash se sa bukur vallzon
thsh se zemra mem rreh po ndalon
Bukurija jote ska kufi
ka vallzon krejt ta kann zili

REF:
Luje luje luje luje luje belin pak
Luje luje luje luje luje permerak
her endej ker kendej luje pa pushu
jekjo nat esht shpirti jem veq per ty

Kur te pash se belins i e lun
Syt e mi nga ti m su largune
Bukurija jote ska kufi
ka vallzon krejt ta kann zili

REF:
Luje luje luje luje luje belin pak
Luje luje luje luje luje permerak
her endej ker kendej luje pa pushu
jekjo nat esht shpirti jem veq per ty

Lora Braha - Luje Luje

luje luje luje at qyqek luje luje luje at qyqk
ni shaka bana me tye o bana me tye ni shaka bana me tye o bana me tye

a ta lujta synin e zi e o synin e zie a ta lujta synin e zie o synin e zie

hiqmu more djalo mos me nga hiqmu more djalo mos me nga une ta lujta synin me shaka une ta lujta synin me shaka

luje luje luje at qyqek luje luje luje at qyqk

hiqmu more djalo mos me nga hiqmu more djalo mos me nga une ta lujta synin me shaka une ta lujta synin me shakaKjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
lyrics.al © 2007 - 2018