A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Kolë Oroshi

Choose star rating

Rating:  4.1 / Votes cast:  26
  • Residence:
  • Sh.B.A. 
BIOGRAFIA: Kolë Oroshi is a popular singer of Modern Traditional music. Muzika si profesioni më aktual në Kosovë dhe rajon, vazhdon të sjellë në pah çdo ditë këngëtar dhe talent të mëdhenj të kësaj fushe. Njëri nga të rinjtë i cili arriti të shënon suksese të vazhdueshme që nga dalja e parë para publikut, është padyshim këngëtari Kolë Oroshi, i cili jeton në Zvicër. Ky talent ndonëse është rritur larg vendlindjes, dhe veprimtarinë e tij muzikore e ka zhvilluar kryesisht në Evropë dhe Amerikë, ai prapë se prapë është ...

>> Full biography >>


Instagram

Account

Add Official

Social Accounts

S'kan Qka Me Na Ba (Kosovarja) (2014)

Eja Prap Tek Unë (2012)


» Add A Song »

Je Gjysem Njeri
Sherbeti I Bakllaves
Me Zor Jeten E Shtyj
Qika Mamit
Fale
Pa Nanen
Si Ti 1000 I Gjej
Tash Je I Martum
Ah Loke
Kodi I Nderit


Related Artists:

Shqipri Kelmendi

Bardh Spahja

Shkelqim Kola

Sokol Jashari

Blerim Marshiqi

Edi Krasniqi (Edi)

Paulin Gega

Marin Raja (Rini)

Ardian Dema

Ali Gërguri


Tags: Kole Oroshi, Quki

Add an e-Card
lyrics.al © 2007 - 2018