A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Kolë Oroshi

Choose star rating

Rating:  4.1 / Votes cast:  26
  • Residence:
  • Sh.B.A. 
BIOGRAFIA: Kolë Oroshi is a popular singer of Modern Traditional music. Muzika si profesioni më aktual në Kosovë dhe rajon, vazhdon të sjellë në pah çdo ditë këngëtar dhe talent të mëdhenj të kësaj fushe. Njëri nga të rinjtë i cili arriti të shënon suksese të vazhdueshme që nga dalja e parë para publikut, është padyshim këngëtari Kolë Oroshi, i cili jeton në Zvicër. Ky talent ndonëse është rritur larg vendlindjes, dhe veprimtarinë e tij muzikore e ka zhvilluar kryesisht në Evropë dhe Amerikë, ai prapë se prapë është ...

>> Full biography >>


Fans' Comments

No Comments 🔥🔥

Instagram

Account

Add Official

Social Accounts

S'kan Qka Me Na Ba (Kosovarja) (2014)

Eja Prap Tek Unë (2012)


» Add A Song »

Ama Ama
Je Gjysem Njeri
Qika Mamit
Pa Nanen
Ah Loke
Sherbeti I Bakllaves
Shaci
Fale
Thashethemet
Tash Je I Martum


Related Artists:

Murat Gjoniku

Sadik Uka

Burim Bytyqi

Sokol Jashari

Ali Gërguri

Beni Baksi

Shkelqim Kola

Bardh Spahja

Ardian Dema

Shqipri Kelmendi


Tags: Kole Oroshi, Quki

Add an e-Card
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
lyrics.al © 2007 - 2018