A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Official Video

Video Link

Kole Oroshi - Ah Loke


Choose star rating

Rating:  3 / Votes cast:  1

Fans' Comments

No Comments 🔥🔥

03/04/2012

2012-04-03T00:56:41

U kon lufta mori flak, dhe kosova u mlu gjak.
Pastaj gjaku u palu, i ra shpirti lokes me bajt shume.
Plake dhe dhimbje plot, Lokja bi ti qan me lote..
Nuk e din se ku i ka gjallet vra..
Nuk e din..

Njeri gjall, per jet prej saj u nda
A kish kush loken me qetesu
O me pajtu

Nan loke, per ty lotet qain gjithmon
se zemren e kishe marr
Moj loke, plaget skan sherim nuk kam se
te kujtoj me mall.

Lokja pat kerku djemt e saj me perqafu
Me i puth per te fundit here, e me gzim e shkreta jet me ndrru
Zemra nau qa, e sherim per te nuk ka
Edhe lotet sjon tu nda e gjith tu qa
Loke moj.

Ti na deshte..
Deshte me gjithe shpirt,
sa pikllim, ma su pam kur u pershendetem..

Nan loke, per ty lotet qain gjithmon
se zemren e kishe marr
Moj loke, plaget skan sherim nuk kam se
te kujtoj me mall.


Lyrics submited by  linda
more...
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
lyrics.al © 2007 - 2018