A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Live Video

Video Link

Kole Oroshi - Rëndesi Nuk Ka


Choose star rating

Rating:  5 / Votes cast:  2

Fans' Comments

No Comments 🔥🔥

25/12/2012

2012-12-25T20:21:45

Song from the album:

"Eja Prap Tek Unë"


Zemen tende e pashe here
e lexova menjehere
nuk mu duhej kohe e gjate
sepse te zbulova per nje nate

e di qe te duket perrall
s dahuron me shikim
nuk ke qejf me ra ne sy
askush nuk ka shans me nejt me ty

a me je ti prej tirane
prej prishte s jam ka e marr vesh
veq e di qe buzen tende
ngjyre qershie se kisha la kejt

a me je ti prej tirane
prej prishte rendesi nuk ka
e di qe ne buzen tende plote me shije
pika me kishte ra

me te thirre e ka ba ne jet sepse rasti kurr nuk pret
afer teje do te jem dhe do ta kuptosh sa te pelqej

di qe te duket perrall
s dahuron me shikim
nuk ke qejf me ra ne sy
askush nuk ka shans me nejt me ty

Ref:2
a me je ti prej tirane
prej prishtine s jam ka e marr vesh
veq e di qe buzen tende
ngjyre qershie se kisha la kejt

a me je ti prej tirane
prej prishtine rendesi nuk ka
e di qe ne buzen tende plote me shije
pika me kishte ra


Lyrics submited by Natyra dhe Bedri Kalisi
more...
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
lyrics.al © 2007 - 2018