A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Official Video

Video Link

Kolë Oroshi - Shaci


Not Yet Rated


Fans' Comments

No Comments 🔥🔥

09/06/2015

2015-06-09T18:00:01

Video Production:

EMF CreativeIt's a long time that we try finding the lyrics to "Shaci" sung by Kolë Oroshi.
Your effort will be much appreciated in case you think you can help everybody looking for the lyrics.
The music video from Kolë Oroshi attached to this song, will help you with the lyrics. Thanks for your time.


Add Lyrics


Here are some songs with the same title and we wish that at least one of these contains the lyrics you are looking for:

Duli - Shaci

Hajde meine schatzi
Achtzehn oder neunzehn
Koha osh zvicrane
Me ma fal mu zemren tane

Hajde syni jem o dijamant
Je e embel si sheqer e mjalt
Brilijante je o shpirti jem
Elegante bash per qefin tem

2x:
Hajde meine schatzi
Achtzehn oder neunzehn
Koha osh zvicrane
Me ma fal mu zemren tane

E lezetshme buzet si qershi
Cokolat e zvicres me lajthi
Mir po vishesh zemer krejt me stajl
A po don sonte me mu me dal

4x:
Hajde meine schatzi
Achtzehn oder neunzehn
Koha osh zvicrane
Me ma fal mu zemren tane

Labinot Rexha - Shaci

Noti:

Sa thashë me harroj, papritmas ajo doli
edhe ksaj vere paska ardh
Në rrugë me foli, prap zemren ma trazoj
edhe ksaj here si me parë

Paska ardh e njejt, e bukur sikur vjet
me belin e hollë, me faqet sikur mollë
gjdo ditë vjen nga pake, vjen veres kur bohet valë
2x

Nadi:

Menxi kaloi, ky dimer dikur shkoi
tash po vjen vera prap e nxeht
E ajo me foli, prap zemren ma trazoj
edhe ksaj here si ma parë

Paska ardh e njejt, e bukur sikur vjet
me belin e hollë, me faqet sikur mollë
gjdo ditë vjen nga pake, vjen veres kur bohet valë...
4x

Luan Qallaku - Shaci

zemra flak me kallet
kur e di qe ste kam pran
je larg ti nga un po prap zemrat nuk na u ndan
prap si gjdo dit duke tpritur ne nje vend
sa me shpejt qe te vjen vera
per me tpas se mlan mend

shaci ti ngadal po vjen
nuk po mxinet vendi vend
dua te kem sa me afer
nuk po mundem pa tpermend

shaci nuk po boj teater dua te kem sa me afer
per gjdo nat te jem me ty dikotek me kall krejt

te unë nuk vjen vera po nuk erdhe shpirti im
je larg ti nga un po prap zemrat nuk u ndan
prap si gjdo dit duke tpritur ne nje vend
sa me shpejt qe te vjen vera
per me tpas se mlan mend

shaci ti ngadal po vjen
nuk po mxinet vendi vend
dua te kem sa me afer
nuk po mundem pa tpermend

shaci nuk po boj teater dua te kem sa me afer
per gjdo nat te jem me ty dikotek me kall krejt
more...
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
lyrics.al © 2007 - 2018