Add Lyrics
  Add Poems
A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Korab Jetishi

Tags: Korab Jetishi

Origin: Gjakovë    Residence:        Age: 28   Zodiac sign: Bricjapi  
Korab Jetishi is a popular singer in pop & traditional music. Ai është një këngëtar me prejardhje nga Kosova.Ai ka lindur në Gjakovë dhe është i biri i këngëtarit të madh Shkelzen Jetishi - Xeni.Ai ka bërë mjaft këngë deri më tani dhe ka marre pjesë në shumë festivale.Një ndër këngët e ti më të famshme është kënga ne duet me babain e tij e titulluar "Babë e bir". Në vitin 2008 ai nxjerr albumin e tij te pare te titulluar "Xhepi",nje album ky i cili perfshiu 7 këngë. Në këtë vit ai prezantohet në "Zhur...

>> Full biography >>


  • Find Korab Jetishi on social networks:
Choose star rating

Rating:  5 / Votes cast:  22

Boll E Mirë (2012)

.png" content="4" width="160" height="31">

Xhepi (2008)Me Ty
Xhepi
Në Vrullin E Rinisë
Se Kam N'jet Me T'lutë
Zemra Me Vdese
Kamarierja
Dashnia
Malli
Durova
Xhane

» Add A Song »

Disqus Comments
lyrics.al © 2007 - 2017