A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Korab Jetishi

Choose star rating

Rating:  5 / Votes cast:  23
  • Origin:
  • Gjakovë 
  • Residence:
  • Kosovë 
  • Age:
  • 29
  • Zodiac sign:
  • Bricjapi ♑
BIOGRAFIA: Korab Jetishi is a popular singer of Pop & Modern Traditional music. Ka lindur në Gjakovë dhe është i biri i këngëtarit të madh Shkelzen Jetishi (Xeni). Ka bërë mjaft këngë, disa albume dhe ka marre pjesë në shumë festivale. Në Qershor 2002, Korab Jetishi merr pjesë në PoliFest Kids 2002 me këngën "Qapkenet". Në Prill 2007, Korab Jetishi merr pjesë në VFM 2007 me këngën "E Tregove Veten". Në Maj 2007, Korab Jetishi merr pjesë në Top Fest 4 me këngën "Po S'erdhe Do Kete Problem". Në vitin 2008 ai nxjerr...

>> Full biography >>


Fans' Comments

(0) 🆕

Facebook

Profile

Instagram

Account

Add Official

Social Accounts

Boll E Mirë (2012)

Xhepi (2008)


» Add A Song »

Xhane
Malli
Kamarierja
Në Vrullin E Rinisë
Ku Je
Dashnia
Se Kam N'jet Me T'lutë
Xhepi
Durova
Zemra Me Vdese


Related Artists:

Lok Komoni

Enis Bytyqi

Astrit Mulaj

Tensioni G

Muaad

Gentian Gojani

Barooti

I.N.S.E.C.T

Xhero

Cyclone


Tags: Korab Jetishi

Add an e-Card
Kjo faqe përdor cookies. Më shumë info  
lyrics.al © 2007 - 2018