A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Korab Jetishi

Origin: Gjakovë  
Residence:  
Age: 28
Birthday: 04 January 1989
Zodiac sign: Bricjapi

Music genres: Pop Modern Traditional

Korab Jetishi is a popular singer. Ai është një këngëtar me prejardhje nga Kosova.Ai ka lindur në Gjakovë dhe është i biri i këngëtarit të madh Shkelzen Jetishi - Xeni.Ai ka bërë mjaft këngë deri më tani dhe ka marre pjesë në shumë festivale.Një ndër këngët e ti më të famshme është kënga ne duet me babain e tij e titulluar "Babë e bir".

Në vitin 2008 ai nxjerr albumin e tij te pare te titulluar "Xhepi",nje album ky i cili perfshiu 7 këngë.

Në këtë vit ai prezantohet në "Zhurma Show Awards" me dy këngë "Banese e vogel" dhe "Xhepi".Ai arriti te fitoje 2 çmime.Me këngën "Banese e vogel" fito çmimin "Deputant Videoklipi" ndërsa me këngën "Xhepi" fitoi çmimin "Deputant Albumi"

Në vitin 2010 merr pjesë në festivalin prestigjjoz "Top Fest" në edicionin e 7 te këtij evenimenti me këngën "Vetem ti" ku pati mjaft sukses.

Po në këtë vit ai paraqitet në festivalin madheshtor "Kënga Magjike" me këngën "Mjeshtri i puthjeve" ku arri deri në gjysmefinale dhe vleresohet me 90 pikë votuar nga vetë artistet e këtij festivali duke zënë kështu vendin e 32-të.

Ai tani vazhdon me projektet e tij te reja duke nxjerre kenge dhe videoklipe duke i dhuruar publikut kenaqesi.

» Edit Bio »

Submissions by:  Annonim  

Choose star rating

Rating:  5 / Votes cast:  22

  • Find Korab Jetishi on social networks:


More news about Korab Jetishi »
lyrics.al © 2007 - 2017