A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Official Video

Video Link

Korab Jetishi - Malli


Choose star rating

Rating:  3 / Votes cast:  2

19/04/2017

2017-04-19T18:00:02


It's a long time that we try finding the lyrics to "Malli" sung by Korab Jetishi.
Your effort will be much appreciated in case you think you can help everybody looking for the lyrics.
The music video from Korab Jetishi attached to this song, will help you with the lyrics. Thanks for your time.


Add Lyrics


Here are some songs with the same title and we wish that at least one of these contains the lyrics you are looking for:

Besiana Tolaj - Malli

Besiana
2x
Ne syt e mi shihet malli
Ne zemren time ka pikllim
Ti je jeta ime, dashuria e shpirtit tim

Reff 2x
Zemra ime, mdigjet zjarr
te dua dhe te kujtoj
Dashuria ime pare,
kurr nuk do t'harroj

Mufail 2x

Mbreme si qdo nate tjeter
Nuk mu shfaqe ti ne enderr
E bukur engjellore
Te dua ty syqiellore

Reff2x

Zemra ime, mdigjet zjarr
te dua dhe te kujtoj
Dashuria ime pare,
kurr nuk do t'harro

Valo - Malli

Jo ti ndjenjat mos i mshef
E dina qe dyt jena keq
N'menen teme pom rrin shpesh
Kem bo gabime po su desht
Une kom menu diqka shum ma shum per ne
Pse nuk jena bashk na
Shpesh pe hupi vedijen veq mos met majten n'men
E njejt pom rrin gjendja
Njejt si une athu ke menu para vetes t'paren ty tkom vnu
Sma ka marr mendja qe ron ki me gabu
Ni njeri qe t'don mos gabo kurr me nenqmu
Jo nuk o funi spo thom se jeta vazhdon
Amo qdo njeri pot zhgenjejke
E ti mos meno qe ke lonen dreq e tjetrin engjull e gjejte

Ref 2x
E di qe malli ka met marr
Amo jo nuk e di a vi un
Vjen dita kur falje kerkon
Amo gabime jo nuk fali un

Edi qe malli ka met marr
Amo jo nuk e di a vi un |
Vjen dita kur falje kerkon
Amo gabime s fali un

Sa let po menon mem zavendsu me ni tjeter djal
A un per ty edhe pi vetes pata dal
Qa ke lyp pata bo veq ty une ngat met majt
Jom burr smuna me kajt po inatin di me majt
Me ni tjeter smuj met pa se vet tkom rrit
Ather kur sen ske dit tkom msu me fal dashni
Sje qajo e atherit as un spot njo
Edhe pak po pres let shkon koha
E ishalla ti bashk me to
Jo spo di qa met than si meriton fjalt e mija veprove sikur fmija
S'jom mo qaj qe mke njoft sjom qaj qe kena fol
Mshele ditarin e jetes beso se un jom lodh
Spo du met njek mo permas ty
As ti nuk ki qka m'vjen permas
U dasht kur u kon koha mu konen bashk mu konen bashk mu konen bashk

Dorandd - Malli

Malli malli mu ka me marr
Nese ty nuk t'kam
Malli malli ty ka me t'marr
Nese me ty nuk jam /2

Probleme,probleme na kan dal
Por nuk mujn me na ndal
E di qe ki me ardh
Jena bo per njoni-tjetrin
Edhe nuk mujn me na nda
Un t'njoh ty shum mir
E di qe don me m'pa
E di qe ki me m'thirrr
E di qe e ki fshtirrr

Veten nuk e fajsoj,fajet nuk i kam un fajet nuk i kam unn
Nese pa ty un jetoj malli ka me marr shum malli ka me marr shumm malli ka me marr shumm ohhh/2

Edhe nese vjen ti krejt une krejt ty ka me ti fal /2

Harro qka ka ndodh
Edhe kthehu prap te un ti
Pe shoh qe kan fol
Per neve dyve mas shumti
Kqijat i kem bo per veti
Kqijat po njekin
Se njonin-tjetrin shum e dojm
Po ndjenjat pse pi fshehim
Se n'zemer un t'kom pas
Edhe n'zemer ki me met ti
Ma e mira n'bot
Ma e mira qytetit
Je tiii asnjo si tiii

Veten nuk e fajsoj fajet nuk i kam unn fajet nuk i kam un
Nese pa ty un jetoj malli ka me marr shum malli ka me marr shumm malli ka me marr shumm ohhh/2

Edhe nese vjen ti krejt un krejt ty ka me ti fal /2


lyrics.al © 2007 - 2018