A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Korab Shaqiri

Tags: Korab Shaqiri

Origin: Prishtine    Residence:        Age: 31   Zodiac sign: Gaforrja  
Korab Shaqiri is a very famous singer and songwriter in pop music. Korabi u rrit ne Skenderaj, me nje dashuri te madhe per Muziken pasi qe edhe Babai i tij, eshte nje muzikant i njohur-dhe shum i dashur ne te gjitha trevat Shqiptare. Familja e tij perbeht nga Nena [Flora Shaqiri], Babai [Ilir Shaqiri] dhe tre vllezeri, Gojarti, i dyti eshte Korabi dhe Drenasi. Korabi interesimin e tij per muziken e ka pasur qysh ne moshen e femiris, por qe te merret me seriozisht ai u regjistrua ne Akademin e Arteve ne Tiran. Mb...

>> Full biography >>


  • Find Korab Shaqiri on social networks:
Choose star rating

Rating:  4.9 / Votes cast:  168

Te Kam Gjetur (2009)


» Add A Song »


Tina
Veren E Kaluar
Ritakimi
A Dalim Sonte?
Ska Me Dy Luge
Flet Ky Qytet
Welcome To Albania
Nisu E Shko
Te Kam Gjetur
Koha E Rinise

Translations (1)

Add an e-Card
lyrics.al © 2007 - 2018