A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Korab Shaqiri

Choose star rating

Rating:  4.9 / Votes cast:  172
  • Origin:
  • Prishtine 
  • Residence:
  • Kosovë 
  • Age:
  • 31
  • Zodiac sign:
  • Gaforrja ♋
BIOGRAFIA: Korab Shaqiri is a very famous singer and songwriter of Pop music. Korabi u rrit ne Skenderaj, me nje dashuri te madhe per Muziken pasi qe edhe Babai i tij, eshte nje muzikant i njohur-dhe shum i dashur ne te gjitha trevat Shqiptare. Familja e tij perbeht nga Nena [Flora Shaqiri], Babai [Ilir Shaqiri] dhe tre vllezeri, Gojarti, i dyti eshte Korabi dhe Drenasi. Korabi interesimin e tij per muziken e ka pasur qysh ne moshen e femiris, por qe te merret me seriozisht ai u regjistrua ne Akademin e Arteve ne Tiran. Mb...

>> Full biography >>


Fans' Comments

No Comments 🔥🔥

Facebook

Profile

Instagram

Account

SnapChat

Account

Add Official

Social Accounts

Te Kam Gjetur (2009)


» Add A Song »

Dashuri E Keputur
Shokët E Mi
Tina
A Dalim Sonte?
Welcome To Albania
Dashurine Ta Jap Hua
Ska Me Dy Luge
Koha E Rinise
Nisu E Shko
Te Kam Gjetur

As Songwriter

Loading... Please wait
See More

Translations (1)


Related Artists:

Vedat Ademi

Shpat Kasapi

Elgit Doda

Flori Mumajesi

Ermal Mamaqi

Adrian Gaxha

Bes Kallaku

Alban Skenderaj

Kastro Zizo

Seldi Qalliu


Tags: Korab Shaqiri

Add an e-Card
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
lyrics.al © 2007 - 2018