A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Official Video

Video Link

Top 200

Kthjellu & Flori - S'te Fal


Choose star rating

Rating:  5 / Votes cast:  20

Fans' Comments

No Comments 🔥🔥

25/05/2010

2010-05-25T00:00:00

See Also

Flori Mumajesi

Video Production:

Pro Video

Song from the album:

"Vjeshte Dimer '09"

Song from the album:

"Detaj"

Participating in

VFM 2010


Një letër kam në duar,
nuk dua unë ta lexoj,
një mesazh ti e ke shkruar,
kur jeta për ty mbaroj.

Kishe shpirt si unë,
kishe jetë si unë,
i përjetshëm ishe dje,
që kur s'je me ne,
një ditë po na sheh,
atje lart ku shpirti fle.

Jo, jo s'të fal,
na mungon të gjithëve këtë natë,
se ti je, ti je çdo ditë,
drita ime në errësirë.

Jo, jo s'të fal,
na mungon të gjithëve këtë natë,
se ti je, ti je çdo ditë,
drita ime në errësirë.

Një foto është për mua,
kur ishim të vegjël ne,
në murin e familjes,
do jesh gjithmonë atje.

Nëna jote më thotë,
nuk jam vetëm në botë,
më bekon më sheh si ti,
dhe unë gjithmonë do jem,
kujdes unë do ta kem,
djali saj si ishe ti.

Jo, jo s'të fal,
na mungon të gjithëve këtë natë,
se ti je, ti je çdo ditë,
drita ime në errësirë,

Jo, jo s'të fal,
na mungon të gjithëve këtë natë,
se ti je, ti je çdo ditë,
drita ime në errësirë.


Lyrics submited by  jannaChords

Intro & Main Riff

E|--10-----10-----10-----10-----|--11------11------11------11------
B|------8------8------8------8--|------11------11------11------11--
G|------------------------------|----------------------------------
D|------------------------------|----------------------------------
A|------------------------------|----------------------------------
E|------------------------------|----------------------------------

E|--10-----10-----10-----10-----|--8-----8-----8-----8-----
B|------6------6------6------6--|-----6-----6-----6-----6--
G|------------------------------|--------------------------
D|------------------------------|--------------------------
A|------------------------------|--------------------------
E|------------------------------|--------------------------


Strofa

Gm - D# - Bb - F

ose ne zhargonin ballkanik

Gmol - Dis - Ais - F

Refreni

Distortion - ON

E|-------------|-------------|-------------|-------------
B|-------------|-------------|-------------|-------------
G|-------------|--8----8--8--|-------------|-------------
D|--5----5--5--|--8----8--8--|--8----8--8--|--3----3--3--
A|--5----5--5--|--6----6--6--|--8----8--8--|--3----3--3--
E|--3----3--3--|-------------|--6----6--6--|--1----1--1--


G5 - D#5 - Bb5 - F5

e-Cards (1)

2018-05-20 13:19:55
Ti je çdo ditë
Drita ime në errësire

Add an e-Card

Fullscreen


Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
lyrics.al © 2007 - 2018