A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Lambert Jorganxhi

Choose star rating

Rating:  5 / Votes cast:  3
  • Origin:
  •  
  • Residence:
  • Shqipëri 
BIOGRAFIA: Lambert Jorganxhi is a very famous songwriter. Ai është pa dyshim një prej emrave më rinj, por edhe më të preferuar në tregun muzikor nga këngëtarët, të cilët e zgjedhin dhe I besojnë krijimeve të tijë, duke i kënduar apo interpretuar materialet. Edhe pse majft i ri, ai ka kohë që ka guxuar, dhe po vazhdon të guxojë të sfidojë antivlerat në muzikë, me talentin e tij, dhe duke zbatuar me përpikmëri rregullat bazë të tija, të cilat janë, të jesh vetvetja, dhe të mos abuzosh me notat. Në karrier...

>> Full biography >>


Fans' Comments

No Comments 🔥🔥

Instagram

Account

Add Official

Social Accounts

More Songs

Loading... Please wait
See MoreRelated Artists:

Agim Krajka

Alfred Sula

Alban Furtuna

Osman Mula

Aleksandër Peci

Shpëtim Saraçi

Alfred Kaçinari

Pandi Laço

Limoz Dizdari

Olti Curri


Tags: Lambert Jorganxhi

Add an e-Card
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
lyrics.al © 2007 - 2018