A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Laura Pausini

Choose star rating

Rating:  5 / Votes cast:  20
  • Origin:
  • Faenza 
  • Residence:
  • Itali 
  • Age:
  • 44
  • Zodiac sign:
  • Demi ♉
BIOGRAFIA: Laura Pausini is a very famous international artist of Pop music. Laura Pausiniështë këngëtare italiane e muzikës pop dhe është e njohur në nivel të Evropës, Amerikës Latine, Lindjes së Mesme, etj. Pausini është e njohur për zërin e fuqishëm që ka, për baladat dhe këngët e shumta të dashurisë. Ajo flet shumë mirë disa gjuhë dhe ka regjistruar këngë në italisht, spanjisht dhe anglisht. Por gjithashtu ka regjistruar disa këngë në portugalisht, një gjuhë që ajo ka shumë njohuri, dhe frengjisht, por që nuk e fle...

>> Full biography >>


Fans' Comments

(0) 🆕

Add Official

Social Accounts» Add A Song »Related Artists:

Dido

Sia

Julieta Venegas

Shakira

Keri Hilson

Adele

Jennifer Hudson

Lââm

Paulina Rubio

Laura Esquivel


Tags: Laura Pausini

Add an e-Card
lyrics.al © 2007 - 2018