A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Laver Bariu

Tags: Laver Bariu

(1929-2014)  

Laver Bariu is a popular singer of Southern Albania Traditional music. Laver Bariu lindi në "Qytetin e Luleve", por është njohur në shumë vende të botës si krijuesi i "Sazeve të Përmetit". Mjeshtri i klarinetës dhe këngës popullore Laver Bariu, u nda nga jeta me date 26 Janar 2014, në moshën 86-vjeçare. Lajmi u bë i ditur prej familjarëve të tij. Ceremonia mortore zhvillohet në qytetin e tij të lindjes Përmet. Laver Bariu eshtë personalitet i shquar i muzikës popullore shqiptare si muziktar popullor me gërnetë d...

>> Full biography >>


Choose star rating

Rating:  4.8 / Votes cast:  15

Kenge Nga Qyteti I Trendafilave (1995)

Kaba Nga Përmeti


» Add A Song »


Add an e-Card
lyrics.al © 2007 - 2018