A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Laver Bariu

Choose star rating

Rating:  4.8 / Votes cast:  19
(1929-2014)  
  • Origin:
  • Përmet 
BIOGRAFIA: Laver Bariu is a popular instrumentist of Southern Albania Traditional music. Laver Bariu lindi në "Qytetin e Luleve", por është njohur në shumë vende të botës si krijuesi i "Sazeve të Përmetit". Mjeshtri i klarinetës dhe këngës popullore Laver Bariu, u nda nga jeta me date 26 Janar 2014, në moshën 86-vjeçare. Lajmi u bë i ditur prej familjarëve të tij. Ceremonia mortore zhvillohet në qytetin e tij të lindjes Përmet. Laver Bariu eshtë personalitet i shquar i muzikës popullore shqiptare si muziktar popullor me gërnetë d...

>> Full biography >>


Fans' Comments

No Comments 🔥🔥

Add Official

Social Accounts

Kenge Nga Qyteti I Trendafilave (1995)

Kaba Nga Përmeti


» Add A Song »


Related Artists:

Selim Paja

Hysni Alushi

Alfred Meço

Vladimir Seferi

Engjell Çaçani

Guri Rrokaj

Vaske Curri

Renato Jaho

Gezim Kaso

Spiro Roko


Tags: Laver Bariu

Add an e-Card
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
lyrics.al © 2007 - 2018