A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Ledina Çelo

Choose star rating

Rating:  5 / Votes cast:  2076
  • Origin:
  • Tiranë 
  • Residence:
  • Gjermani 
  • Age:
  • 41
  • Zodiac sign:
  • Ujori ♒
BIOGRAFIA: Ledina Çelo is a very famous singer of Pop music. Ledina Çelo është një këngëtare dhe modele shqiptare. Ajo mbaroi liceun artistik "Jordan Misja" për kanto dhe më pas shkollën e lartë. Ka marrë pjesë në disa konkurse dhe sfilata mode, në Shqipëri dhe jashtë shtetit. Ledina ka realizuar disa videoklipe ka qënë edhe prezantuese e festivaleve. Sot ajo është e martuar në Gjermani me ish-kampionin e kickbox-it Naim Kabashi. Në Dhjetor 1991, Ledina Çelo, Pirro Duka & Anila Qafoku marrin pjesë në Fe...

>> Full biography >>


Eurovision

(Finalist)

Instagram

Account

Add Official

Social Accounts


Related Artists:

Anjeza Branka

Soni Malaj

Bleona Qereti

Silva Gunbardhi

Elsa Lila

Rozana Radi

Edona Llalloshi

Arta Bajrami

Ganimete Abazi (Ganja)

Ryva Kajtazi


Tags: Ledina Çelo, Eurovision, Ledina Qelo, Ledina Celo

Add an e-Card
lyrics.al © 2007 - 2018