A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Leonora Jakupi

Tags: Leonora Jakupi, Eleonora Jakupi

Origin: Skënderaj    Residence:        Age: 38   Zodiac sign: Peshqit  
Leonora Jakupi is a very famous singer in pop music. Një ndër këngëtaret më të njohura, dhe me te bukura dhe preferuara në trojet shqiptare. Karriera e Leonorës ka filluar në moshën 15 vjeçare ku ka kënduar për herë të parë në festivalin "Zëri i Drenicës". Kënga e parë ishte "Dallëndyshe dhe bukuroshe". Ka marr pjesë edhe në festivale të tjera si për shembull Festivali në Radio dhe Televizionin Shqiptar. Albumet e Leonorës përmbajnë muzikë të rrymave të ndryshme. Albumet e fundit përmbajnë këngë po...

>> Full biography >>


  • Find Leonora Jakupi on social networks:
Choose star rating

Rating:  4.8 / Votes cast:  389

Zemra Te Kerkon (2006)

Leonora (2005)

Hite Te Zgjedhura (2004)

Krejt Ndryshe (2003)

Kaperolle (2002)

Sahara (2002)

Sahara Dhe Kaperrolle (Album I Dyfishte) (2001)

Egersira Qe Vret (1997)

Greatest Hits: Dilema


» Add A Song »


Pushkë E çifteli
Diamant
Vajza E Kojshisë
Ti Nuk Egsiston
Pa Asnje Dyshim
Ma Ngat
As Mos Provo
Ende Te Dua
S'e Ndaloj
Puthja Jote (All I Need Is Love)

Translations (14)

Add an e-Card
lyrics.al © 2007 - 2018