A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Liti Biti

Choose star rating

Rating:  5 / Votes cast:  4
BIOGRAFIA: Liti Biti is a popular singers duo of Rhapsodic Traditional music. Vëllëzërit Liti e Biti padyshim se janë këngëtarë që opinjoni i njeh fortë mirë më tepër se Tri dekada. Ata janë përpjekur që me artin e tyre muzikor të lënë gjurmë në krijmtarin te begatshme artistike, pra në këngën folklorike dhe atë popullore. Vëllëzërit Liti e Biti u lindën, në fshatin Herticë, shkollën fillore dhe atë të mesme e përfunduan në Podujevë. Me këngën filluan që nga fëmijëria, kurse në duet që nga klasa e parë fillore. Li...

>> Full biography >>


Fans' Comments

No Comments 🔥🔥

Add Official

Social Accounts

Feston Shqiptaria


» Add A Song »


Related Artists:

Xeni Dhe Sinani

Vëllëzërit Lekaj

Blerta Dhe Astrit Ismaili

Ahmet Beha Dhe Ziadin Sopi

Elhame Selmani Dhe Zoje Avdyli

Yllka Dhe Ylli Ostergllava

Luani Dhe Migjeni

Armel Dhe Emanuel Delaj

Tori E Andi

Hit-Man And Rolla


Tags: Liti Biti, Lili Biti, Liti & Biti, Sabit Bilalli, Vellezerit

Add an e-Card
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
lyrics.al © 2007 - 2018