A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Live Video

Video Link

Liliana Kondakçi - Kur Jemi Bashke Te Dy


Choose star rating

Rating:  5 / Votes cast:  6

01/12/1980

1980-12-01T00:00:00

Participating in

Festivali i 19-të në RTSH


Muzika A. Lalo, Teksti J.Papingji. kenduar ne Fest. 19-te.

Kur zbardh agimi, përherë unë ty të pres
Bashkë me shoqet të shoh dhe ty.
Dhe dielli lind më shpejtë
Dhe gazi zemrën ndez
Kur shihemi të dy.

Mbrëmjeve parkut
Shetisim bashkë të dy.
Dhe flladi flokët na përkëdhel.

Kur vellon nata hedh
Mes dritash unë dhe ti
Diellin kemi në sy.

Dielli lind, ditë e re përshendet.
Jetë e re, vrulli i saj më fton tek ti.
Në uzinë në aksion dhe në jetë.
Më e bukur puna del, më e bukur jeta rrjedh,
Kur jemi bashkë të dy.

La la ra la la la, la ra la la la...


Lyrics submited by  butrint
more...
lyrics.al © 2007 - 2018