A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Lind Islami

Choose star rating

Rating:  4.9 / Votes cast:  36
  • Origin:
  • Peje 
  • Age:
  • 25
  • Zodiac sign:
  • Dashi ♈
BIOGRAFIA: Lind Islami is a popular singer of Pop music. Lind Islami është djali i këngëtarit Bedri Islami dhe i dashuruar me Venera Lumanin. Në vitin 2004, Lind Islami merr pjesë në Gjeniu I Vogel 1 në moshën 12 vjeçare, ku ka fituar një nga vendet e treta. Po në atë moshë ka marrë pjesë në "Këngën për fëmijë" ne RTK, me një kënge të tij që titullohet "Gezuar atdhe". Ai po ashtu ka përfaqsuar Kosovën ne Ukrainë dhe Bullgari ku ka fituar vendet e para. Për një kohë ai nuk u paraqit në skenën shqipta...

>> Full biography >>


Venera Lumani

(His fiancé)

Voice Of Albania

(Contestant)

Gjeniu I Vogel

(Contestant)

Instagram

Account

Add Official

Social Accounts


Related Artists:

Egzon Pireci

Yll Limani

Gëzim Gashi

Vali Kuqi

Qendrim Pllana

Albatrit Muqiqi

Estto

Gzim Ukiqi

Adriano Rama

Genti Deda


Tags: Lind Islami, Lind Islami, Lindi, Venera Lumani

Lind Islami in e-Cards:

Add an e-Card
lyrics.al © 2007 - 2018