A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Live Video

Video Link

Lind Islami - Mon Amour


Choose star rating

Rating:  1 / Votes cast:  1

24/03/2015

2015-03-24T15:45:44

Participating in

Top Fest 12


Kam disa dite qe mendoj
Per ate nate ku
Ne parisin e ftohte,ne lagjen latine festohej
Une nje i huaj i ri
Nuk dija se si
Perfundova atje,ndoshta metroja u mbyll

Dhe u ndala ne cast,doren ma kapi nje vajze
Me terhoqi te shkoj,qe te kerceja,me tha

Ref:

Mon amour,ckado ndodhe do te mbetet ketu
Si parfum,neper trupin e ngrohte
Mon amour,jo nuk dua kete rast qe ta humb
Sdi se kur,nata do te mbaroje

Sdo ta harroj jo shikimin e saj
As ate fustanin e bardh
Qe ne trupin zeshkan,
Format ja nxirrte ne pah
Prap peshperiste
Fjale ne frengjishten
E miksuar me gjuhen e origjines nga vinte

Ndodhi si me magji,nje dashuri ate nate
Dhe nuk doja tja di,se nuk do shihja me prap

Ref:

Mon amour,ckado ndodhe do te mbetet ketu
Si parfum,neper trupin e ngrohte
Mon amour,jo nuk dua kete rast qe ta humb
Sdi se kur,nata do te mbaroje

lyrics.al © 2007 - 2018