A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Linda Morina

Choose star rating

Rating:  3.7 / Votes cast:  164
  • Origin:
  • Dumnicë 
  • Residence:
  • Kosovë 
  • Age:
  • 39
  • Zodiac sign:
  • Demi ♉
BIOGRAFIA: Linda Morina is a popular singer of Rhapsodic Traditional music. Atë e njohin të gjithë si Linda Morina. Madje edhe letërnjoftimin e ka me atë emër pasi e ka ndërruar. Por askush nga ju, nuk e di se emri i vërtetë i Lindës është Fexhrije Igrishta dhe vjen nga fshati Dumnicë e Podujevës. Ajo ka vendosur ta ndërrojë emrin për shkak se nuk i ka pëlqyer ai i vjetri. Linda ka ndërruar emrin e saj edhe në dokumente. Nuk janë të rrallë këngëtarët e muzikës popullore që ju bëjnë këngë ushtarëve të UÇK-së, sidomos dësh...

>> Full biography >>


Add Official

Social Accounts


Also Check:

Kida

Rita Ora

Adelina Ismaili

Filloreta Raçi (Fifi)

Aida Doçi

Nora Istrefi

Adelina Berisha

Genta Ismajli

Shyhrete Behluli

Remzie Osmani


Tags: Linda Morina, Linda Morina-Gashi, Fexhrije Igrishta

Add an e-Card
lyrics.al © 2007 - 2018