A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Linda Hakaj

Choose star rating

Rating:  4.9 / Votes cast:  36
  • Origin:
  • Mitrovicë 
  • Age:
  • 36
  • Zodiac sign:
  • Dashi ♈
BIOGRAFIA: Linda Hakaj is a popular singer of Citizens' Traditional music. Shkollën fillore dhe dy shkollat e mesme, Gjimnazin "Frag Bardhi" dhe shkollën e mesme të muzikës "Prenk Jakova", i mbaroi në Mitrovicë me sukses shembullor. Pasi mbaron dy vitet e shkollës së mesme, pranohet në Akademinë e Arteve, dega e muzikës, drejtimi "solokëndim", d.m.th. në moshën 16 vjeçare studion për solokëndim, në krye me Prof. Ahmet Dergutin. Korr suksese të mëdha nëpër koncerte e shfaqje operistike, si në vend ashtu dhe jashtë tij. S...

>> Full biography >>


Add Official

Social Accounts

Live (2014)

Per Ju (2014)


» Add A Song »

I Paharruar
Jam E Sinqerte
Shoqeria E Vjeter
Here Ke Njona, Here Ke Tjetra
Cunit
Me Mire Vone Se Kurre


Related Artists:

Fjolla Krasniqi

Dafina Dauti

Behare Shala

Rifadije Graiqevci

Dafina Kastrati (Gjakove)

Aferdita Bajrami

Mjellma Berisha

Adelina Pireva

Njomza Kallaba

Monika Salihu


Tags: Lindita Hakaj, Lindite Hakaj, Linda Hakaj

Add an e-Card
lyrics.al © 2007 - 2018