A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Live Video

Video Link

Lindita Theodhori - Ti Mbetesh Pranvere


Choose star rating

Rating:  5 / Votes cast:  1

01/12/1985

1985-12-01T00:00:00

Participating in

Festivali i 24-të në RTSH


Ne dikur ishim
Shoke te nje qyteti,
Qe mban emrin e thjeshte e te bukur,
Studenti.

Ndaj dhe kur ikem
Larg nga shoku shoku
Na mbeti thelle ne gji nje cerdhe zogu.

Po sot kush rri pas xhamit qe le ti?
Dhe c'djale t'vjen
C'sinjale t'vershellen?

Ne udha larg na thirri nje mengjes
Ne tjeter vend nje drite e re u ndez.

Qytet me moshe rinie i mallit tim
Ender dashurie.
Qytet me emer drite
O cerdhe, c'fluturime rrite?

Ne dikur ishim
Shoke te nje qyteti
Qe mban emrin e thjeshte e te bukur
Studenti.

Ne jeten tone ti je vec pranvera
Manushaqet merr, sjell luleshqera.

Po sot kush rri...?


more...
lyrics.al © 2007 - 2018