A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Audio

Video Link

Lindita Theodhori (Sota) - Nentori I Lirise


Choose star rating

Rating:  5 / Votes cast:  1

Fans' Comments

No Comments 🔥🔥

01/12/1979

1979-12-01T00:00:00

Participating in

Festivali i 18-të në RTSH


Erdhi Nentori
E c'drite ra mbi ty
Me zjen kraharori
Na qesh buze e sy
Nga drite e Shqiperise
Ne marrim jete e krahe
Nentori i Lirise
Sa lart u ngrite lart
Nga drite e Shqiperise
Ne marrim jete e krahe
Nentori i Lirise
Sa lart u ngrite lart

Dite me t'bukur nga t'diteve
Kenga qe rritet e rritet Jeta
Nentor pas Nentori Vallen e Shqipeve mori
Shqipe perballe cdo furtune
Shqiper perballe cdo bllokade
Hedh ti gjithmone valle lufte
Hedh ti gjithmone valle shpate

Shqipe perballe cdo furtune
Shqiper perballe cdo bllokade
Hedh ti gjithmone valle lufte
Hedh ti gjithmone valle shpate.


more...
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
lyrics.al © 2007 - 2018