A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Lindon Berisha

Choose star rating

Rating:  4.9 / Votes cast:  94
  • Residence:
  • Maqedoni 
  • Age:
  • 27
  • Zodiac sign:
  • Binjaket ♊
BIOGRAFIA: Lindon Berisha is a popular singer and songwriter of Pop music. Lindon po vazhdon të ngritet fuqishëm në skenën muzikore shqiptare dhe artisti i ri ka treguar se tashmë ka fituar zemrat e publikut shqiptar dhe suksesin e ka të garantuar. Këngëtari që është pjesë e “Brick Records”, shquhet edhe si tekstshkrues dhe si bashkepuntor ne hite me Darko Dimitrov. Në Maj 2009, Lindon Berisha merr pjesë në Top Fest 6 me këngën "Bye Bye". Më datë 5 Mars 2015, Shpend Latifi & Lindon Berisha publikojnë videoklipin "...

>> Full biography >>


SnapChat

Account

Facebook

Profile

Instagram

Account

Add Official

Social Accounts


Related Artists:

Bruno

Granit Derguti

Besnik Qaka

Art Abazi

Noga

Klinti Çollaku

Tanar

Enur Pakashtica

Klejti Mahmutaj

Lumni Aliu


Tags: Lindon Berisha

Add an e-Card
lyrics.al © 2007 - 2018