A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Liri Rasha

Tags: Liri Rasha, Lirie Rasha

Origin: Zalldardhë (Dibër)    Residence:        Age: 60   Zodiac sign: ♒ Ujori  
Liri Rasha is a popular singer of Folk Traditional music. Liri Rasha - Jushi është një këngëtare e mirënjohur, e lindur në një familje me tradita dhe talent muzikor. Shkollën fillore e ka kryer në fshatin e saj, Lashkizë, ndërsa të mesmen në Peshkopi. Ka mbaruar specializimin për kanto dhe shkollën pedagogjike. Talentin i saj është zbuluar krejt rastësisht, kur ishte vetëm 13 vjeç, të cilën e hetoi mësuesi i saj i matematikës një ditë teksa ajo këndonte në shtëpinë e saj. Për herë të parë ngjitet në ske...

>> Full biography >>


Choose star rating

Rating:  4.9 / Votes cast:  70

Nusja Me Te Bardha

Këngë Popullore Dibrane


» Add A Song »


Nusja Me Të Bardha
Amaneti
Deshira E Nenes
Shtate Liqejt E Lures
Kur Ma Ktheve Shpinen (Kur Dola Tek Dera)
Shëtita Anembanë
Moj Liri Nuse Kosovës
Motive Dasme Dibrane
Kenge Per Fehmi Aganin
Shkurta E Hoklit

Add an e-Card
lyrics.al © 2007 - 2018