A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Liria Dedvukaj

Tags: Liria Dedvukaj, Liria Ds, Lirija Dedvukaj, Liri Dedvukaj

Origin: Podgoricë    Age: 37  
Liria Dedvukaj is a popular singer. AUTOBIOGRAFI: Liria është, një malësore nga Shqipëria e veriut e cila jeton në Miçigan. E që ka lindur ne Podgoric, nga prinderit, babai Zefi dhe nëna Gjyste. Shkollimin e ulët e përfundova në fshatin ku kam jetuar në Sukruq dhe gjimnazin e mbarova në Tuz, kurse, kolegjin e mbarova në Miçigan. Gjithmon me sa e mbaj në mënd si fëmijë e kam pas në mëndje të bëhem këngëtare. Më thoshnin se imitoja këngëtare të ndryshme. Këtë e vërtetova dhe e ndjev...

>> Full biography >>


  • Find Liria Dedvukaj on social networks:
Choose star rating

Rating:  5 / Votes cast:  27

Add an e-Card
lyrics.al © 2007 - 2018