A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Liria Dedvukaj

Choose star rating

Rating:  5 / Votes cast:  35
  • Origin:
  • Podgoricë 
  • Age:
  • 37
BIOGRAFIA: Liria Dedvukaj is a popular singer. AUTOBIOGRAFI: Liria është, një malësore nga Shqipëria e veriut e cila jeton në Miçigan. E që ka lindur ne Podgoric, nga prinderit, babai Zefi dhe nëna Gjyste. Shkollimin e ulët e përfundova në fshatin ku kam jetuar në Sukruq dhe gjimnazin e mbarova në Tuz, kurse, kolegjin e mbarova në Miçigan. Gjithmon me sa e mbaj në mënd si fëmijë e kam pas në mëndje të bëhem këngëtare. Më thoshnin se imitoja këngëtare të ndryshme. Këtë e vërtetova dhe e ndjev...

>> Full biography >>


Fans' Comments

No Comments 🔥🔥

Twitter

Account

Youtube

Channel

Facebook

Profile

Instagram

Account

Add Official

Social Accounts


Related Artists:

Saranda Imeri

Leonora Bahiti

Behare Shala

Shota Baraliu

Njomza Kallaba

Enki

Syzana Jashanica

Drita Musliu

Aferdita Bajrami

Elida Kryeziu


Tags: Liria Dedvukaj, Liria Ds, Lirija Dedvukaj, Liri Dedvukaj

Add an e-Card
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
lyrics.al © 2007 - 2018