A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Choose star rating

Rating:  5 / Votes cast:  9
  • Origin:
  • Fier 
  • Residence:
  • Sh.B.A. 
  • Age:
  • 35
  • Zodiac sign:
  • Gaforrja ♋
BIOGRAFIA: Loko is a popular singer of Hip-Hop music. LOKO ben pjese ne grupin "Te Tanet" dhe merret me Rap qe nga viti 2007. Jeton ne Philadelphia / USA qe prej vitit 1998. Eshte I martuar dhe ka nje vajze. Më datë 1 Mars 2012, Loko publikon videoklipin "Jemi Larte", në bashkëpunim me Bezzi Bez. Më datë 14 Maj 2016, Bezzi Bez publikon videoklipin "Histori E Patreguar", në bashkëpunim me Loko. Më datë 11 Qershor 2017, Don Phenom publikon videoklipin "Kampionat", në bashkëpunim me Loko. Muzi...

>> Full biography >>


Fans' Comments

No Comments 🔥🔥

Te Tanet

(Current member)

Add Official

Social Accounts


Related Artists:

DMC aka Babloki

Eleminimi

Albboy

JR

Eagleye (Kiameti)

Rameka

AK

Rudi

Krimineli

Mali G


Tags: Loko

Add an e-Card
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
lyrics.al © 2007 - 2018