A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Choose star rating

Rating:  4.9 / Votes cast:  264
  • Origin:
  • Korçë 
  • Residence:
  • Kosovë 
  • Age:
  • 44
  • Zodiac sign:
  • Binjaket ♊
BIOGRAFIA: Lori is a popular singer of Pop, Modern Traditional & Traditional Wedding music. Loreta Kacka lindi ne nje qyteti i cili ka kenduar me se shumti dashurise, qyteti i serenatave, siç e quajne te gjithe. Fillimet e saja si kengetare i pati ne moshe shume te re.Qe ne moshen 5 vjeçare merr pjese ne Fest Femijesh, ne qytetin e Korçes, ku nderohet me çmimin e pare me kengen "Tring Zilja". Aktivizohet ne shume spektakle te tjera si show, Fest te tjera e per me teper edhe si interpretuese ne konkurse poezish. "Vajza topolake", e quani...

>> Full biography >>


Fans' Comments

No Comments 🔥🔥

Instagram

Account

Add Official

Social Accounts

Live 2016 (2016)

Bravo (2014)

Kalle Mjeshtër (2013)

Per Ty (2011)

Nuk Je Ti (2010)

Profiter Në Dashuri (2007)

Dua (2005)

Mendo..... (2004)

E Si Ta Them

Me Te Mirat Nga Lori


» Add A Song »

A E Di Sa Shume Te Dua
Nusja Jone
Sot Martohemi
Bjondina
Shqiperia Nena Ime
I Papam
Nuk E Di Pse M'kjahet
Nje Takim
Hyni Ne Valle
Per Ty Jetoj


Translations (1)


Related Artists:

Enkelejda Arifi

Miranda Hashani

Emine Toska

Lora Braha

Shqiponja Muhaxheri

Mimoza Mustafa

Eliza Hoxha

Linda Morina

Diellza Kolgeci

Inis Gjoni


Tags: Lori, Loreta Kaçka, Loreta Kaqka, Loreta Kacka

Lori in e-Cards:

Add an e-Card
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
lyrics.al © 2007 - 2018