A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Luana Vjollca

Tags: Luana, Luana Vjollca

Origin: Tirane    Residence:        Age: 26   Zodiac sign: Virgjeresha  
Luana Vjollca is a popular singer in pop music. Luana Vjollca është e njohur si moderatore në programe të ndryshme, në një nga televizionet publikë, shqipfolës dhe si këngëtare. Syri i publikut e kapi fillimisht në daljen e saj si velinë e programit investigativ “Fiks Fare“ në vitin 2007. Më pas do të vazhdonte karrierën si moderatore në shumë emisione si “Summer Fest”, “Top Fest”, “E Diell” dhe do t`i rikthehej edhe muzikës, pasionit të hershëm. Në sezonin televiziv që sapo u mbyll, Luana pat...

>> Full biography >>


  • Find Luana Vjollca on social networks:
Choose star rating

Rating:  4.8 / Votes cast:  365

Luana Vjollca in e-Cards:

Add an e-Card
lyrics.al © 2007 - 2018