A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Luis Fonsi

Choose star rating

Rating:  3.2 / Votes cast:  13
  • Origin:
  • San Juan, Puerto Rico 
  • Age:
  • 39
  • Zodiac sign:
  • Dashi ♈
BIOGRAFIA: Luis Fonsi is a very famous international artist of Pop music. Luis Alfonso López Rodríguez-Cepero, zakonisht më i njohur si Luis Fonsi, është një këngëtare Puerto Rico, kompozitor dhe aktor. I lindur në Porto Riko, Fonsi dhe familja e tij më vonë u transferua në Orlando, Florida, gjatë fëmijërisë së hershme Fonsi-së. Rreth kohës që ai ishte dhjetë vjeç, Fonsi filloi të ëndërrojnë për t'u bërë një anëtar i Menudo, një grup amerikan Latine djalë. Duke mos qenë në gjendje për të ndjekur atë ëndërr, ai e bëri, ...

>> Full biography >>


Official

Webiste

Facebook

Profile

Twitter

Account

Instagram

Account

Add Official

Social Accounts» Add A Song »Related Artists:

Justin Timberlake

Adam Lambert

Arash

Tiziano Ferro

Guy Sebastian

Enrique Iglesias

Michel Teló

Alex Ubago

Don Omar

Tito El Bambino


Tags: Luis Fonsi

Add an e-Card
lyrics.al © 2007 - 2018