A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Luiza Çako

Not Yet Rated

BIOGRAFIA: Luiza Çako is a popular singer of Easy Listening & Classical music. Gruaja me emrin Luiza Papa shquhej për veshje të veçanta tërë elegancë, për stilin e saj perëndimor dhe për topuzin e famshëm që gjithnjë e ka pasur të veçantë dhe i jepte hir mbretëreshe. Të gjithë në Tiranë e njihnin dhe kënaqeshin kur vetëm e shikonin dhe e admironin. Aq i veçantë do të ishte stili i saj në veshje sa femrat e Tiranës të gjithë e kopjonin dhe në rrobaqepësitë e kryeqytetit të gjitha gratë shpreheshin se donin një fustan si të L...

>> Full biography >>


Fans' Comments

No Comments 🔥🔥

Gaqo Çako

(Her husband)

Pirro Çako

(Her son)

Add Official

Social Accounts


Related Artists:

Shpresa Spaho

Naile Vathi

Edit Mihali

Besa Breca

Shpresa Gashi

Silvana Rusi

Mimoza Krasniqi

Arberesha Maloku

Ida Cakolli

Dajana Nenaj


Tags: Luiza Çako, Luiza Papa, Luiza Cako

Add an e-Card
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
lyrics.al © 2007 - 2018