A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Lule Bajra

Tags: Lule Bajra

Origin: Istog   
Lule Bajra is a popular singer. Filloi me këngën folklorike duke pasuar me atë popullore dhe zbavitëse. “Kam filluar me këngë folklorike, pastaj kam vazhduar me këngë popullore dhe zbavitëse. Jam shumë e kënaqur që adhuruesit e mi po e mirëpresin këngën time” ka thënë ajo. Kënga e cila ia hapi dyert e suksesit është “Tefik Çanga” e cila këngë u shpërblye para disa vitesh në festivalin “Kosovarja Këndon”. Më datë 7 Gusht 2012, Lule Bajra publikon videoklipin "Kisha Dashte"...

>> Full biography >>


  • Find Lule Bajra on social networks:
Choose star rating

Rating:  5 / Votes cast:  18

Add an e-Card
lyrics.al © 2007 - 2018