A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Choose star rating

Rating:  4.7 / Votes cast:  87
  • Origin:
  •  
  • Residence:
  • Kosovë 
  • Age:
  • 31
  • Zodiac sign:
  • Luani ♌
BIOGRAFIA: Lumi B is a popular singer of Hip-Hop music. LUMI B eshte nje reper ne grupin KAOS me shokun e tij Viganin. Ai ka shume kenge si: "S'PO DIHET CKA U BO", "WRONT" me MC Kreshen, "SUPERSTAR" ne bashkpunim me Aferdita Dreshaj, "CELE CADREN" me P.I.N.T, DJ Flow. Hiti me i ri eshte "President" dhe beri shperthim te madh ne rrjetet sociale. Beatin e kenges "President" e beri Strike Beatz dhe pika e nisjes u be nga DJ Blunt.Lumi eshte i martuar me Miranda Mehmetin dhe ka nje djale, Blini, i lindur ...

>> Full biography >>


Comments

(0)

KAOS

(Current member)

REDBOX Entertainment

(Current label)

Twitter

Account

Instagram

Account

Facebook

Profile

Add Official

Social Accounts


» Add A Song »

Simpatia
Kele
Hi Lumi
Aha Aha


Related Artists:

Barooti

Mc Qoppa

Tiki

I.N.S.E.C.T

Xhero

Agon Amiga

Cyclone

Real Mc

Lil' Liri

Gent Fatali


Tags: Lumi B, Lumib, Lumi-B, Lumi

Lumi B in e-Cards:

Add an e-Card
lyrics.al © 2007 - 2018