A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Lumnije Ramadani

Choose star rating

Rating:  5 / Votes cast:  16
  • Origin:
  • Prizren 
  • Age:
  • 30
  • Zodiac sign:
  • Gaforrja ♋
BIOGRAFIA: Lumnije Ramadani is a popular singer. Ne vitin 1999 ka kenduar kengen per bombardimet e fshatit te vet Korishes me titullin "Me besoni". Ne at kohe, Lumnie Kukaj pastaj ne vitin 2009 u martua dhe murr mbiemrin e burrit Ramadani. Pastaj Vazhdoi me karieren profesionale duet me Nexhat Osmanin dhe Remzie Osmanin. Lumja ishte dhe antare e shoqates Kabashi ne Korish si soliste. tash e angazhuar me dasma dhe mbramje familijare. Më datë 30 Dhjetor 2011, Nexhat Osmani & Lumnije Ramadani p...

>> Full biography >>


Fans' Comments

No Comments 🔥🔥

Add Official

Social Accounts


Related Artists:

Mia Morina

Arjeta Zhuta

Sadbere Mehmeti

Arbëresha Hajdari

Blerina Dibra

Malda Susuri

Zana Ahmetgjekaj

Blinera Krasniqi

Milex

Habibe Ostreni (Bibe)


Tags: Lumnije Ramadani, Lumnie Ramadani, Lumja, Lume, Lumnie Kukaj

Add an e-Card




Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
lyrics.al © 2007 - 2018