A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Lyric Master

Choose star rating

Rating:  4.9 / Votes cast:  477
  • Origin:
  • Prishtinë 
  • Residence:
  • Kosovë 
  • Age:
  • 27
  • Zodiac sign:
  • Dashi ♈
BIOGRAFIA: Lyric Master is a very famous singer and songwriter of Hip-Hop music. Producenti dhe kengetari nga Prishtina Lavdim Brajshori, njihet si Lyric Master. I pershtatej ky emer sepse tekstet i shkruan mjeshterisht. Ai filloi te merret me muzike qysh ne moshe te re. Degjohet shume nga moshat e reja dhe vlen te permendet vokali, zeri i embel i tij dhe menyra e te kenduarit me ndjenja thuajse vete jeton ne tekstet qe vete i kendon. Vlen te permendet se nuk ngjason me ndonje artist tjeter, pra me nje fjale eshte unik. Vepr...

>> Full biography >>


Facebook

Profile

Instagram

Account

Facebook

Profile

Youtube

Channel

Add Official

Social Accounts

Asaj (2013)

Filloj Misioni (2011)


» Add A Song »

Nuk E Di
Si Te Harroj
Vazhdo
Qa Se Pret
Errësirë
Asaj I Fola
A Tkom Thon
Mos M'thirr
Pom Smun
A Ka Naj Sen


Translations (3)


Related Artists:

Elinel

Capital T

Mozzik

Majk

2Ton

Getinjo

Kid Gashi (G4shi)

Stresi

Ermal Fejzullahu

Ardian Bujupi


Tags: Lyric Master, Lavdim Brajshori

Lyric Master in e-Cards:

Add an e-Card
lyrics.al © 2007 - 2018