A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Machiato Band

Choose star rating

Rating:  3.4 / Votes cast:  11
  • Origin:
  • Pejë 
BIOGRAFIA: Machiato Band is a popular group/singers. Machiato Band u themelua ne vitin 2003-2004. Fillimisht kengetar ishte Hekuran Krasniqi dhe kenga e pare e Machiato Band ishte "Fustani". Me ketë kenge u fitua çmimi në Video Festin Muzikor the Best Band ne vitin 2004. Pastaj rolin e kengetarit e mori saxophonisti i Bandit Dardan Gjinolli ku ende qendron si kengetar ne ketë Band bashke me Bekim Hallaqi (Keyboard) dhe Filonid Gjikolli (drumer). Machiato Band realizon te gjitha kenget e veta vetë n...

>> Full biography >>


Fans' Comments

No Comments 🔥🔥

Hekuran Krasniqi

(Former member)

Add Official

Social Accounts

Live 2015 (2015)

Live (2014)

Pa Plumb (2010)

As Instrumental


» Add A Song »

Premtimet
Ditëlindja E Saj
Te Hanen Te Prita
Maska
Dy Herë Më Vret
Nga Jugu Ne Veri
Përjetë
Xhejlan
Top Bore
Nënë Kur Do Të Bëhesh


Translations (1)


Related Artists:

Seleksioni 039

Mak (Haki Misini)

King Records

Hithat

Aragona Band

Future Steps

Etno Classic

Rock Gjinis

Zanzi Band

Maad Linkz


Tags: Machiato Band, Makiato Band, Machiato Bend

Add an e-Card
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
lyrics.al © 2007 - 2018