A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Mahmut Ferati

Choose star rating

Rating:  4.3 / Votes cast:  276
  • Origin:
  • Odër - Tetovë 
  • Residence:
  • Kosovë 
  • Age:
  • 56
  • Zodiac sign:
  • Demi ♉
BIOGRAFIA: Mahmut Ferati is a very famous singer of Modern Traditional, Rhapsodic Traditional, Folk Traditional, Traditional Wedding, Kosovo's Traditional & Folk Ballads music. Rrjedh prej një familje 7 antarëshe, kan qenë 4 vëllëzër dhe një motër. Huazimet e para muzikore i ka marrë nga vëllau i tij, edhe si i vogël ka dashur të shkoj pas hapave të tij, tash është i ndjerë Murtezan Ferati. Në shkollën fillore, çdoherë mësuesit dhe arsimtarët i kanë dhënë prioritet dhe përparësi në çdo lëmi, sepse ishte zëri ai që i qelte rrugët. Edhe në nota kishte përparësi, i thonin, ah po ti këndon bukur. Në klasën e tretë ka fillu ...

>> Full biography >>


Facebook

Profile

Add Official

Social Accounts

Sillet E P'shtillet (2017)

Shamia Boj Pembe (2016)

Parja Shkon Te Parja (2015)

Dikur (2014)

Ah Dashni Cka Me Ke Ba (2014)

Si Je (2013)

Sille Boten Krejte (2012)

Dy Lulekuqe Nje Boj Peme (2011)

Ta Bashkojm Shqiperin (2011)

Bukuroshja E Kosoves (2011)


» Add A Song »

Mindili
Cka Poj Thot Dema Kadris
Ka Çel Trendafili
Loti Në Faqe
Ti Nuk Je Mo
Shamia Boj Pembe
Si Je
Femijë I Braktisur
Çka Po Thu
Gjithmonë


Related Artists:

Sinan Vllasaliu

Naim Krasniqi

Ramadan Krasniqi (Dani)

Xeni (Shkelzen Jetishi)

Ilir Shaqiri

Armend Regjepagiqi

Mentor Xhemali

Florian Beqiri

Korab Shaqiri

BimBimma


Tags: Mahmut Ferati, Mahmuti, Mahmut Fehrati

Add an e-Card
lyrics.al © 2007 - 2018