A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Audio

Video Link

Mahmut Ferati - Fukara Me Gjepin Plot


Not Yet Rated


Fans' Comments

No Comments 🔥🔥

31/12/2008

2008-12-31T00:00:00

Song from the album:

"Te Takova"


E kam pas ni shok,
në gurbet pat dalë,
Harroj se dikush,
Zemrën ja kish fal.

Zemra që e deshti
E priti me vjet
E ai e kish ndrru
O emrin e vet

[2x]
Ku je shok, ku je vlla
M'paska marr malli me t'pa
T'ka mashtru kjo botë e madhe
Po dashninë s'e blenë me pare

Një natë u takuam,
Diku n'diasporë
Ai me përshëndeti
Me një gotë në dorë

S'di çka kisha dhanë
Ashtu mos me e pa
Ai me xhepin plot
Kish mbet fukara

[2x]
Ku je shok, ku je vlla
M'paska marr malli me t'pa
T'ka mashtru kjo botë e madhe
Po dashninë s'e blenë me pare


Lyrics submited by Sara   smartness
more...
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
lyrics.al © 2007 - 2018