A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Audio

Video Link

Mahmut Ferati - Aga Hasan Aga


Choose star rating

Rating:  4.4 / Votes cast:  33

Fans' Comments

No Comments 🔥🔥

31/12/1995

1995-12-31T00:00:00

Song from the album:

"Zani I Shpirtit Tim"

Song from the album:

"Jeho Kenga Ime"


Aga hasan aga

Ku ka kane Aga Hasan aga
Poj con vjetat kah potur mahalla
Eshte zatek ne ciken potureshe
ja ka nis o me lue e me kesh
te dy bashk o e kane lidh nje bese
kur ti bojna ka 15 vjete
te dy bashk o keme me hy ne xhervdete
Ni shtrig plake oj i paske ngue
nanes ages shkoj e i ka kallxue

Nane ages ather cka po bane
ne begler nusen ja ka zane
ka ardh dita darsmen e kane boee
me tupana e me kengatare
me shyret nusen ja kane prue
hasan aga dhander sdon me shkue
daje e miqe me zore e ka cue
pse nuk flet age, nusja iu drejtue
a spo te dokem, apo cejz ste kame prue

Boll e mir o paske qellue
mej cike tjeter une jame besatue
Hasan age besen ki me majte
rogtareshe e jotja kame me u bae
me zi aga nleter e ka shkrue
sabah nanes nusen me ja cue
se per bese une jete ka me ndru
se kto krushi, xhemate me u marue
me tupanaa te vorret me mcue uuueee

Cika poturesh ne kame a cue
kto xhemat oj nan a jane tranue
me tupana xhenazen tuj cue
hasan aga oj bi jete ka ndrue
ather cika para u paska dale
ta shoh agen per mu jete ka dhane
nuk du agen nvorr vetem me lane
perskaj varet ia paskan marue
per mij vare lule kane lulzue


Lyrics submited by Hanna   arsimdiber
more...
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
lyrics.al © 2007 - 2018