A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Audio

Video Link

Mahmut Ferati - U Nisa Nga Tetova  (Feat. Shkurte Fejza)


Choose star rating

Rating:  5 / Votes cast:  4

Fans' Comments

No Comments 🔥🔥

31/12/2011

2011-12-31T00:00:00

Featuring

Shkurte Fejza

Song from the album:

"Ta Bashkojm Shqiperin"


Mahmuti...
Kur u nisa moter
Nga Tetova
Çiftelin me vete
Une e morra

Dhe u ngjita Sharrit
Mbulu me bore
Mir se t'gjeta moter
Ne Kosove

Shkurtja...
Mir se erdhe vlla i motres
Bashk t'ja knojm nji kang Kosoves
Le t'jehoj çiftelija prap
Se liria nuk vjen pa derdh gjak

Ref...x2
Mahmuti...
Mir se t'gjeta moter

Shkurtja...
Mir se erdhe vella

Sebashku...
Dy krahet e shqipes
Kurr nuk kan me u nda

Mahmuti...
Kur kam dal moter
N'maje t'Sharrit
Dy lot moter
M'kan pikun prej mallit

Per Kosoven
Qe e pash te lire
Per Tetoven
Qe e lash n'errsir

Shkurtja...
Kan me ardh vlla dit te mira
N'troje tona s'ka vend errsira
N'daç me ndi tingujt e liris
Merre pushken n'ven te çiftelis

Ref...x2
Mahmuti...
Mir se t'gjeta moter

Shkurtja...
Mir se erdhe vella

Sebashku...
Dy krahet e shqipes
Kurr nuk kan me u nda

...

Sebashku...
Dy krahet e shqipes
Kurr nuk kan me u nda


Lyrics submited by  arsimdiber
more...
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
lyrics.al © 2007 - 2018