A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

We continuously search for missing music videos and we haven't found a music video for this song yet.

Search

Manjola Nallbani - Sa Larg


Choose star rating

Rating:  5 / Votes cast:  2

Fans' Comments

No Comments 🔥🔥

01/12/2001

2001-12-01T00:00:00

Participating in

Festivali i 40-të në RTSHIt's a long time that we try finding the lyrics to "Sa Larg" sung by Manjola Nallbani.
Your effort will be much appreciated in case you think you can help everybody looking for the lyrics.


Add Lyrics


Here are some songs with the same title and we wish that at least one of these contains the lyrics you are looking for:

Sardi - Sa Larg

Me rishfaqesh sot
Ne kte dhome te ftoht
Hija jote ne trupin tim jeton
Nje genjeshter je
Ne cdo fjale qe the
Te urrej nuk mundem Jo
Ti s’e meriton
Sa larg, ike larg
Si makth ne endren time vjen cdo nate
Se di a te mungojne
Castet qe ne lame
Fjala jone e fundit nje premtim I kote
E di do te mungoje
Prekja ime e ngrohte
Do te vi ne endren tone
te ikim nga kjo bote
Nje zemer flet
Nje heshtje vret
Nje kujtim qe sado larg ty te therret
Mbylli syt kte nat
Lotet fshehi prap
Fjala fundit jeta ime te perket
Sa larg, ike larg
Si makth ne endren time vjen cdo nate
Se di a te mungojne
Castet qe ne lame
Fjala jone e fundit nje premtim I kote
E di do te mungoje
Prekja ime e ngrohte
Do te vi ne endren tone te ikim nga kjo bote

Na - Sa Larg

Je nje hape larg,
Veq nje frymarrje lart me qon’, sa lart…
Jam vetem njeri, ndjej njesoj si ti,
Jo nuk jam zot te mbaje ne dore,
kam shpirtin tim…

Ref:
Jam lart, jam diell
e drite ty te leshoj sa dua te ndriqoj…
Ne krah, kam shpresen se,
diku ti je te te shoh
Jam lart, jam diell
e drite ty te leshoj sa dua te ndriqoj…
Ne krah, kam shpresen se,
diku ti je do te shoh
Dua te shoh, friken largoj…

Rruges mungon,
Zemer pergjysem un po te kerkoj e jo nuk ndaloj…
Edhe pse sonte, ti me mungon,
Jehone zeri im te vjen atje,
atje ku jeton…

Ref:
Jam lart, jam diell
e drite ty te leshoj sa dua te ndriqoj…
Ne krah, kam shpresen se,
diku ti je do te shoh...

Ref:
Jam lart, jam diell
e drite ty te leshoj sa dua te ndriqoj…
Ne krah, kam shpresen se,
diku ti je do te shoh…
Friken largoj…

Mr.Gipa - Sa Larg

Ref
Sa larg ne jemi tash ajo me tha se zdo largonte Qe shum vjet ne sjemi bashk ajo me tha se zdo mharonte Po shihet se si pelqej amo ni sen e dijTi kthehu un do te pres diku atje nkufi

(Undefeated King)
Sa larg shum larg une pa ty po ri prap E vetmja je ti qe tmenoj kur po shkoj me flejt nshtrat bejbi
U bo shum gjat mungon xhdo pjes e jotja ti dokesh hott bejbi le ta din kejt bota tshikoj xhdo foto tshikoj edhe kur dal npasqyr tshikoj un nonder tshikoj nxhdo vend en natyr ti je larg po jarg e kur do kthehesh prap mu ktu um xhen tu tmendu xhdo dit e xhdo nat

Ref(2x)
Sa larg ne jemi tash ajo me tha se zdo largonte Qe shum vjet ne sjemi bashk ajo me tha se zdo mharonte Po shihet se si pelqej amo ni sen e dijTi kthehu un do te pres diku atje nkufi

(Mr Gipa)
Ajo mungon ajo per mu eshte si yll nqiell Shpesh her um myt ama edhe shpesh her um kthjell Ajo osht crazy osht nice osht lazy yeah my baby Cdo nat mbes pa gjum e rij dej tdale dielli Cdo nat tkujtoj un tendroj un jetoj un pa ty kur nuk tharoj un deshmoj un se ska si tikurxho ma shum nuk du vech niher me tpa dikund du me dit chka nddjen per mu a kejt mke haru

Ref(3x)
Sa larg ne jemi tash ajo me tha se zdo largonte Qe shum vjet ne sjemi bashk ajo me tha se zdo mharonte Po shihet se si pelqej amo ni sen e dij Ti kthehu un do te pres diku atje nkufi
more...
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
lyrics.al © 2007 - 2018