A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Mariza Ikonomi

Choose star rating

Rating:  4.2 / Votes cast:  43
  • Origin:
  • Tiranë 
  • Residence:
  • Francë 
  • Age:
  • 34
  • Zodiac sign:
  • Demi ♉
BIOGRAFIA: Mariza Ikonomi is a very famous singer and songwriter of Pop music. Ka perfunduar studimet ne liceun artistik "Jordan Misja" e me pas ka perfunduar studimet ne Akademine e Larte te Arteve dega kanto. Ajo ka patur bashkepunim me kengetare e autore te ndryshem sepse mund te kendoje çdo lloj zhanri muzikor duke filluar nga ai popullor e deri tek ai alternativ e heavy metal. Kengetaret e saj te preferuar jane CelineDion, Alanise Marisete, Guns'n Roses, Cranberryes etj. Ushqimi i preferuar picca kapriçoza dhe patatet ...

>> Full biography >>


Fans' Comments

(0) 🆕

Instagram

Account

Add Official

Social Accounts

Ditari (2007)

Mysafir I Mallkuar (2003)


» Add A Song »

Le Rêve
S'te Kam Harruar
Per Ty
Afer
Qesh


Related Artists:

Anjeza Branka

Rosela Gjylbegu

Elsa Lila

Anjeza Shahini

Zaimina Vasjari

Rozana Radi

Orinda Huta

Soni Malaj

Miriam Cani

Silva Gunbardhi


Tags: Mariza Ikonomi, Mariza Konomi

Add an e-Card
lyrics.al © 2007 - 2018