A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Mariza Ikonomi

Tags: Mariza Ikonomi, Mariza Konomi

Origin: Tiranë    Residence:        Age: 34   Zodiac sign: Demi  
Mariza Ikonomi is a very famous singer and songwriter in pop music. Ka perfunduar studimet ne liceun artistik "Jordan Misja". Tani ka filluar studimet ne Akademine e Larte te Arteve dega kanto. Ajo ka filluar te kendoje qe e vogel duke u aktivizuar ne qendren e kultures se femijeve e qe aty duke marre pjese ne festivalet e femijeve ne Tirane dhe Shkoder. Me pas me nje hap vigan u ngjit ne skenen e Festivalit te madh kombetar ne moshen 12 vjeç. Nga kengetaret e Qendres se femijeve ajo u perzgjodh nga Françesk Radi...

>> Full biography >>


  • Find Mariza Ikonomi on social networks:
Choose star rating

Rating:  4.3 / Votes cast:  38

Ditari (2007)

Mysafir I Mallkuar (2003)


» Add A Song »


Per Ty
S'te Kam Harruar
Le Rêve
Qesh
Afer

Add an e-Card
lyrics.al © 2007 - 2017